امروز چهارشنبه  ۱۶ آذر ۱۴۰۱

پرویز پرستویی با «بید مجنون» در «سینمای ایرانی» هیسپان تی‌وی

مشاهده ۱۴۵
۱۴۰۱/۰۶/۱۲- ۱۳:۴۸

«بید مجنون» عنوان فیلمی است که این هفته در برنامه «سینمای ایرانی» برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی‌وی مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «سینمای ایرانی» با اجرای اسوالدو کانالز که هر هفته ضمن نمایش یک فیلم سینمایی ایرانی، با دعوت از عوامل و کارشناسان به بررسی آن می‌پردازد، در این قسمت فیلم «بید مجنون» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مجید مجیدی را با حضور کارشناسان و منتقدhن حوزه سینما بهرنگ ملک محمدی و خدایار قاقانی به نقد و بررسی می‌گذارد.
در خلاصه داستان این فیلم آمده است: یوسف استاد دانشگاه در رشته ادبیات از هشت سالگی بینایی خود را از دست داده‌ است اما زندگی آرام و شیرینی دارد. در دوران میانسالی با انجام یک جراحی بینایی اش را به دست آورد. در دوران نابینایی با خدای خود عهد بسته بود که اگر فرصت دیدن دنیا را بیابد تنها در راه خداوند قدم برمی دارد بعد از رسیدن به مراد، عهدش را فراموش کرد و راه گناه را در پیش می‌گیرد. اما با از دست دادن دوباره بینایی اش باز هم ملتمسانه به درگاه حق تعالی باز می‌گردد و راه توبه و استغفار را در پیش می‌گیرد...
پرویز پرستویی، رویا تیموریان، لیلا اوتادی، آفرین عبیسی، محمود بهرازنیا، شراره دولت آبادی، ملیکا اسلافی، احمد جواهری، رضا ناجی و... در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.
برنامه «سینمای ایرانی»  (Cine Iraní) به تهیه کنندگی و کارگردانی فهمیه اسماعیل پور، از جمله برنامه‌های پربیننده شبکه اسپانیایی زبان تلویزیون است که معرفی قابلیت های سینمای ایران و سینماگران ایرانی را در دستور کار دارد.
«سینمای ایرانی» امروز شنبه 12 شهریور ماه ساعت 19:00 به وقت تهران روی آنتن شبکه هیسپان تی وی می رود و تکرار آن روز یکشنبه در ساعت های 11:30،2:30و 23 و روز دوشنبه 9:30 پخش می‌شود.

علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.hispantv.com/showprogram/cine-irani/791 این برنامه را در وب‌سایت شبکه هیسپان تی وی مشاهده کنند.

امتیاز شما