امروز دوشنبه  ۱۰ مهر ۱۴۰۲

بزرگداشت اربعین حسینی در صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی

مشاهده ۲۶۷
۱۴۰۱/۰۶/۲۳- ۱۴:۰۵

صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ویژه برنامه‌های مختلفی برای اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، معاونت سیما علاوه بر پرداخت ویژه به موضوع اربعین شهدای کربلا در برنامه‌های روتین ، ویژه برنامه‌های مختلفی هم برای بینندگان خود تولید کرده است.
بر این اساس، در شب و روز اربعین حسینی ویژه برنامه شبانگاهی " بیر ایچیم عشق " به مدت 75 دقیقه به تهیه کنندگی محمودی و ویژه برنامه صبحگاهی به مدت 120 دقیقه به تهیه کنندگی مقدس به روی آنتن سیمای استانی می رود.
 همچنین  برنامه‌های " جاماندگان اربعین ، میزگرد  اسوه صبر ،  پوشش برنامه‌های ستاد اربعین در قالب گزارش های 10 دقیقه ای ، پوشش عزاداریها و سوگواریهای مردم مومن و خداجوی کلانشهر تبریز و سایر شهرستان‌های استان" ، پخش تله تئاترهای " نمایش تمام شد – به سوی آفتاب – کمی آنسوتر " و تله فیلم " تبریز سرخ سرد " بخشی از تدارکات معاونت سیما در روز اربعین سید و سالار شهیدان می‌باشد.
رادیو آذربایجان شرقی هم در ویژه برنامه زنده روز اربعین به تهیه کنندگی فرخنده تبرسخن با دعوت از کارشناسان حوزه و دانشگاه به بررسی اهمیت اربعین در زنده ماندن یاد و نام شهدای دشت کربلا ، آداب زیارت اربعین ، تشریح عظمت پیاده روی اربعین در شرایط کنونی می‌پردازد.
 همچنین پوشش عزاداری‌های سطح شهر و شهرستان‌ها ، پخش گزارش های مردمی و حضور مادحین مطرح استانی در برنامه برخی از آیتم های این ویژه برنامه شمرده می‌شود.
بعلاوه ، " محفل اربعین – نوای اربعین – نمایش های رادیویی " زائر و چشمه لر " – سخنرانی – دعوت – کندیمیز – سخنرانی " از دیگر تمهیدات رادیو آذربایجان شرقی در شب و روز اربعین امام حسین علیه السلام می‌باشند.
رادیو برونمرزی تبریز هم در اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان برای شنوندگان خود در جمهوری آذربایجان و منطقه قفقاز برنامه‌های مختلفی تدارک دیده است. پخش " نمایش زیارت اربعین –اربعین غمنامه سی – شعر اربعین - مشکات – شناور – سیزه سلام – چراغ – پنجره – مستند سفرنامه اربعین -  اسلام غنچه لری " گوشه ای از تدارکات این رادیو برای مخاطبان فرامرزی خودش می‌باشد.
معاونت اطلاعات و اخبار این مرکز هم با تهیه و پخش گزارش از حال و هوای پیاده روی اربعین در عراق ، تهیه گزارش هایی با محوریت پیام مراسم جهانی پیاده روی اربعین، تهیه گزارشهایی با محوریت " محرم و صفر، ماه زنده ماندن اسلام " ؛  اطلاع رسانی از آخرین وضعیت مرزها و خدمات رسانی به زائران ؛ پوشش پیاده روی‌های جاماندگان اربعین در استان ؛ پوشش برنامه‌های اربعین و برنامه‌های عزاداری استان ؛ پوشش برنامه‌های آخر ماه صفر ؛ پیگیری مناسبت های ماه صفر در قالب گزارش و واکاوی ابعاد تاثیرگذاری این ماه ؛ پوشش سایر برنامه‌ها و مراسم مختلفی که در استان در این ایام برگزار می‌شود ؛ و بارگذاری این گزارشها در صفحات این معاونت در شبکه‌های اجتماعی در خدمت مخاطبان شبکه سهند خواهد بود .     
علاوه براین، معاونت فضای مجازی هم در این روز با تهیه و پخش عکس نوشت ها ، بخش هایی از زیارت اربعین ، موشن گرافی ، ویدئوکلیپ، تیزر برنامه‌های شبکه استانی در صفحات اجتماعی شبکه سهند با مخاطبان عزادار خود همراه می‌شود.

امتیاز شما