امروز سه شنبه  ۱۵ آذر ۱۴۰۱

اشک سرخِ مسیر عاشقی در شبکه اترک

مشاهده ۱۸۷
۱۴۰۱/۰۶/۲۳- ۱۴:۵۸

صداوسیمای خراسان شمالی در اربعین حسینی با برنامه‌های ‏ ویژه عزادارن اباعبدا... را همراهی می‌کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، «مسیر عاشقی» عنوان برنامه ای است که در روز اربعین از صدای اترک پخش می ‏شود. این برنامه با موضوع  چرایی جهانی شدن اربعین حسینی  وبازنمایی واقعیت عاشورا به تبیین فلسفه اربعین و نقش آن در ماندگاری قیام عاشورا با بهره گیری  از حضور کارشناسان و صاحب نظران پرداخته و با آیتم های مختلفی مانند‏‏: مداحی ومرثیه ، بحث کارشناسی ،گزارش از اماکن مذهبی ونگاه به زیارت نامه اربعین ، ارتباط زنده با رادیو اربعین ، دل گفته‌های شعرای آیینی استان، معرفی کتاب، دل گفته‌ها و دل نوشته‌های مردمی و... تلاش می‌کند فضایی معنوی برای دوستداران اهل بیت(ع) ایجاد کند.

 معرفی آداب و رسوم مردم خراسان شمالی در اربعین ، گزارش از عزاداری عاشقان اهل بیت (ع) از تکایا و حسینیه‌ها ، تلفن و پیامک‏های مردمی، ارتباط زنده با اماکن وهیئات مذهبی و... از دیگر بخش های برنامه است.

 تهیه کنندگی «مسیر عاشقی» را سمیرا شرافتی نژاد بر عهده دارد که روز اربعین ساعت 10 به مدت 90 دقیقه از صدای اترک به طور زنده پخش می‏ شود.

«اشک سرخ» نیز عنوان برنامه ‏ای است که در روز اربعین ازسیمای اترک پخش خواهد شد. در این برنامه با دعوت از کارشناسان مذهبی به اهمیت اربعین در زنده نگهداشت قیام امام حسین (ع) و ترویج معارف اهل بیت علیه السلام پرداخته می‌شود. مداحی وگفتگو با شعرا ،آداب و رسوم مردم خراسان شمالی در اربعین، ارتباط زنده با کربلا ، موکب ها وشهرهای مذهبی، گزارش زنده از عزاداری عاشقان اهل بیت (ع) در تکایا و حسینیه‌ها ، تلفن و پیامک‏های مردمی و...از بخش های گوناگو ن برنامه می‌باشد.

تهیه کننده اشک سرخ آقای حامد ظریفیان و اجرای آن با آقای ابوذر شفیعی می‌باشد ،که در روزهای 24 ،25 شهریور از ساعت 21 الی 22  و همچنین روز اربعین صبح از ساعت 10 و شب از ساعت 21 به مدت یک ساعت از سیمای اترک به صورت زنده روی آنتن می رود.

امتیاز شما