امروز دوشنبه  ۱۰ مهر ۱۴۰۲
بررسی تشدید فعالیت گروه تروریستی الشباب در «آفریقا امروز» پرس‌تی‌وی؛
بررسی تشدید فعالیت گروه تروریستی الشباب در «آفریقا امروز» پرس‌تی‌وی؛

آمریکا در سومالی چه می‌کند؟!

مشاهده ۳۷۹
۱۴۰۱/۰۶/۲۷- ۱۳:۲۲
تعداد بازدید:379

برنامه «آفریقا امروز» (Africa Today) شبکه پرس تی‌وی فعالیت گروه تروریستی الشباب در سومالی و تلاش‌ها برای انتقال گاز آفریقا به اروپا را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه این هفته «آفریقا امروز» در دو بخش، فعالیت گروه تروریستی الشباب در سومالی و تلاش‌های الجزایر، نیجر و نیجریه برای لوله‌کشی گاز از طریق صحرا به اروپا را در گفت‌وگو با کارشناسان تجزیه و تحلیل می‌کند.
در بخش اول برنامه و در گفت‌وگو با محمد گابود روزنامه‌نگار به فعالیت چند دهه‌ای گروه تروریستی الشباب در سومالی‌‌، علیرغم ادعای آمریکا مبنی بر جنگ با این گروه تروریستی پرداخته می‌شود.
مبارک هنیا مجری برنامه از گابود می‌پرسد که آمریکا دقیقا در سومالی چه می‌کند و چرا مبارزاتش با الشباب به عنوان یک گروه تروریستی مورد حمایت القاعده تاکنون بی‌ثمر بوده است؟
بخش دوم برنامه نیز نگاهی دارد به تلاش‌های کشورهای الجزایر، نیجر و نیجریه برای انتقال گاز آفریقا به اروپا از طریق لوله‌کشی در صحرا و امکان‌پذیر بودن چنین پروژه‌ای.
آبایومی آزیکیوه روزنامه‌نگار میهمان این بخش برنامه است و درباره اینکه اصلا چنین طرحی امکان اجرایی شدن چنین طرحی وجود دارد صحبت می‌کند.
در ادامه برنامه، هنیا از آزیکیوه می‌پرسد که آیا سه کشور آفریقایی باید نگران این موضوع باشند که اروپا ممکن است در صورت یافتن گزینه‌های جایگزین، از پروژه گازی آفریقا خارج شود؟
برنامه «آفریقا امروز» به تهیه کنندگی عاطفه دربندی دوشنبه ساعت 11:00 به وقت تهران به مدت 25 دقیقه از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه دوشنبه ساعت 00:00، سه‌شنبه ساعت 07:00 و 16:00، چهارشنبه ساعت 21:00، پنج‌شنبه ساعت 12:00 و جمعه ساعت 08:00 روی آنتن خواهد رفت.

علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/Section/15034 این برنامه را در وب‌سایت شبکه پرس تی وی مشاهده کنند.

امتیاز شما