امروز چهارشنبه  ۱۶ آذر ۱۴۰۱
در «سنتز» هیسپان تی‌وی بررسی می‌شود؛
در «سنتز» هیسپان تی‌وی بررسی می‌شود؛

همه پرسی قانون اساسی شیلی

مشاهده ۱۴۲
۱۴۰۱/۰۶/۲۹- ۱۲:۴۹
تعداد بازدید:142

برنامه این هفته «سنتز» شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی‌وی به بررسی همه پرسی قانون اساسی جدید در شیلی و نتایج آن می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «سنتز» که هر هفته به مهم‌ترین موضوعات مرتبط با مردم آمریکای لاتین می‌پردازد، در این قسمت، همه پرسی بر سر تغییرات قانون اساسی شیلی، به ارث رسیده از دیکتاتوری آگوستو پینوشه را زیر ذره بین می‌برد.
در این برنامه می‌بینیم مردم شیلی برای همه‌پرسی بر سر تصویب تغییرات فراگیر در قانون اساسی جدید این کشور که از دیکتاتوری آگوستو پینوشه به جای مانده بود، به پای صندوق‌های رای رفتند، قانون اساسی‌ که قرار است تغییراتی اساسی را در این کشور حوزه آمریکای جنوبی پیاده کند. اما نتایج اولیه این همه پرسی نشان می‌دهد مردم شیلی به پیش نویس قانون اساسی جدید پاسخ منفی دادند. در این برنامه به واکاوی دلایل رای منفی مردم شیلی به این تغییر پرداخته می‌شود.
برنامه «سنتز» محصول شبکه هیسپان تی‌وی پنجشنبه 31 شهریور ماه ساعت 4:03 بامداد به وقت تهران از شبکه هیسپان تی وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه همان روز ساعات 11:00و 20:00 و روز جمعه ساعت 13:00 بازپخش می‌شود.

علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به آدرس https://www.hispantv.com/showprogram/sintesis/778 این برنامه را در وب سایت شبکه هیسپان تی وی مشاهده کنند.

امتیاز شما