امروز پنج شنبه  ۱۰ آذر ۱۴۰۱
نگاه ویژه «ایران امروز» پرس تی‌وی به دفاع مقدس؛
نگاه ویژه «ایران امروز» پرس تی‌وی به دفاع مقدس؛

حضور سرداران جنگ در شبکه پرس تی‌وی

مشاهده ۲۵۴
۱۴۰۱/۰۶/۳۰- ۱۴:۵۲
تعداد بازدید:254

برنامه «ایران امروز» (Iran Today) نگاهی دارد به دلایل آغاز جنگ تحمیلی ۸ ساله علیه ایران.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، موضوع برنامه این هفته «ایران امروز» به مناسبت هفته دفاع مقدس به بررسی چرایی شروع جنگ از سوی دیکتاتور عراق، شرایط ایران در زمان آغاز جنگ، وضعیت ارتش و تشکیل سپاه و بسیج اختصاص دارد.
«ایران امروز» به همین منظور گفت‌وگوهایی داشته است با امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر احمدرضا پوردستان رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش و سردار غلامرضا علاماتی رئیس بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس.
وضعیت رزمی ارتش ایران و عراق، آنچه عراق در سر می‌پروراند و آنچه در عمل اتفاق افتاد و شور انقلابی که امام خمینی (ره) در جوانان ایرانی ایجاد کرد از جمله محورهای گفت‌وگو با میهمانان برنامه است.
کمبودهای ایران در حوزه تسلیحات در زمان جنگ و پیشرفت‌هایی که بعد از آن حاصل شد، گستره تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران، کمک‌های نظامی غرب به عراق و پیشرفت‌های ایران در حوزه موشکی و توان بازدارندگی که این موشک‌ها ایجاد کرد، از دیگر موضوعات مطرح در برنامه این هفته «ایران امروز» است.
برنامه «ایران امروز» به تهیه کنندگی محمد جعفری چهارشنبه ساعت 16:00 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود و بازپخش این برنامه پنج‌شنبه ساعت 07:00 و 19:00 و جمعه ساعت 16:00 روی آنتن خواهد رفت.

علاقه مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/Section/15006 این برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی وی مشاهده کنند.

امتیاز شما