امروز پنج شنبه  ۱۰ آذر ۱۴۰۱
کارشناسان «ما مردم» پرس‌تی‌وی بررسی می‌کنند؛
کارشناسان «ما مردم» پرس‌تی‌وی بررسی می‌کنند؛

خشکسالی و بحران کمبود آب در آمریکا

مشاهده ۲۸۱
۱۴۰۱/۰۶/۳۰- ۱۴:۵۶
تعداد بازدید:281

خشکسالی و بحران کمبود آب فزاینده در آمریکا در برنامه «ما مردم» (We The People)شبکه پرس تی‌وی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «ما مردم» این هفته و در گفت و گو با کارشناسان، بحران خشکسالی و کمبود آب فزاینده در ایالت‌های مختلف آمریکا را از جوانب مختلف مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهد.
دنیل آریا مجری برنامه در ابتدا به این موضوع اشاره می‌کند که تعدادی از بزرگترین مخازن در ایالات متحده که آب و برق را برای میلیون‌ها نفر تامین می‌کنند، به وضعیت استخر مرده رسیده‌اند و ایالت‌های آمریکا به دلیل خشکسالی شدید با قطع اجباری آب مواجه هستند. این کاهش‌ها بیشتر بر ایالت‌های آریزونا و نوادا تأثیر می‌گذارد.
آریا در ادامه با تام میچالاک، تحلیلگر سیاسی از دیترویت و دان پولجو از حزب سبز اقیانوس آرام که قرار است برای انتخابات مجلس سنای ایالات متحده از اورگان نامزد ‌شود گفت‌وگو می‌کند و از آنها می‌پرسد که بحران آب در آمریکا چقدر جدی است و چه تبعات و عوارضی می‌تواند برای مردم این کشور داشته باشد؟
کارشناسان برنامه همچنین به این موضوع می‌پردازند که میزان پولی که آمریکایی‌ها صرف سیاست خارجی و نظامی‌بلندپروازانه و مداخله‌جویانه دولت‌ کرده اند، هر ساله افزایش می‌یابد. اکنون مالیات دهندگان آمریکایی مجبور به پرداخت هزینه جنگ در اوکراین نیز هستند. پولی که می توانست خرج شود تا مردم این کشور بتوانند به آب آشامیدنی تمیز دسترسی داشته باشند.
آریا در ادامه این پرسش را با میچالاک و پولجو مطرح می‌کند که چگونه کشوری که حدود 750 پایگاه نظامی در سراسر جهان دارد نمی‌تواند نیازهای اولیه مانند آب آشامیدنی مردمش را تامین کند؟
برنامه «ما مردم» به تهیه کنندگی عاطفه سادات دربندی روز پنج‌شنبه ساعت 11:00 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی روی آنتن می‌رود و تکرار آن همان روز ساعت 23:00، جمعه ساعت 10:00، شنبه ساعت 07:00 و 19:00 و یکشنبه ساعت 03:00 خواهد بود.

علاقه مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/Section/15082 این برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی‌وی مشاهده کنند.

امتیاز شما