امروز چهارشنبه  ۱۶ آذر ۱۴۰۱

روایت شهادت سید عبدالکریم هاشمی نژاد در «خطیب»

مشاهده ۱۲۰
۱۴۰۱/۰۷/۰۶- ۱۵:۵۹

رادیو ایران در هفتم مهر ماه سالروز ترور آیت الله سیدعبدالکریم هاشمی نژاد معروف به سید حبیب در سال ۱۳۶۰ مستند «خطیب» را تقدیم می‌کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، شهید هاشمی نژاد در سال 1353 و 1354 فعالیت های سیاسی خود را به شکل علنی و با بی پروایی خاصی دنبال کرد. وی به مدت 2 سال در زندان بود و در این مدت یعنی اواخر سال 1355 با تفکرات انحرافی گروهک هایی چون مجاهدین خلق آشنا شد. ضمن اینکه آنها نیز به خوبی از تفکرات شهید هاشمی نژاد اطلاع یافتند.در حقیقت کینه‌های گروهک منافقین از شهید بزرگوار به همین دوران زندان برمی‌گردد، زیرا از نزدیک و در نتیجه همراهی در زندان با نوع و طرز تلقی آنها از اسلام آشنا شده بود. در واقع وی از نزدیک انحرافات فکری آنها را لمس کرده بود. 

شیرین بغدادی تهیه کننده مستد «خطیب» بیان کرد: در کنار شناخت گروهک منافقین از عمق تفکرات دینی، سیاسی و اجتماعی شهید هاشمی نژاد آنچه باعث شد تا این فرقه تروریستی دست به ترور وی بزند این بود که آنها به خوبی از نقش تاثیرگذار وی در تداوم تحرکات انقلابی و در کل تثبیت جریان انقلاب به خوبی آگاه بودند.

وی ادامه داد: در این مستند رادیویی آیت الله علم الهدی، آیت الله سید صابر جباری، حجت الاسلام غلامرضا اسدی و دکترعباسی محقق و مصحح آثار شهید هاشمی نژاد و فرزندان این شهید بزرگوار مروری بر زندگی و شهادت این بزرگمرد خواهند داشت.

گفتنی است مستند «خطیب» به تهیه کنندگی شیرین بغدادی و با اجرای فاطمه مینا خانی پنج شنبه هفتم مهر بعد از خبر ساعت 17:00 از رادیو ایران پخش می‌شود.

امتیاز شما