امروز دوشنبه  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

حمایت همه جانبه صدا و سیما در نهادینه کردن فرهنگ مشارکت در امر مدرسه سازی

مشاهده ۱۰۳
۱۴۰۱/۰۸/۲۹- ۰۸:۵۹

نظری مدیر کل آموزش و پرورش و فراهی مدیر کل نوسازی مدارس و کمیلی رئیس خیرین مدرسه ساز با حضور در صدا و سیمای گلستان با شکری نیا مدیر کل این مرکز در خصوص جشنواره خیرین مدرسه ساز و نهادینه کردن فرهنگ مشارکت در مدرسه سازی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مدیر کل صدا و سیمای گلستان در این دیدار  با بیان اینکه توسعه فرهنگی در سایه نهضت مدرسه سازی محقق می‌شود، گفت: هرچه برای احداث مدارس و مراکز فرهنگی و افزایش ظرفیت های علمی در شهرها و روستاهای محروم تلاش شود رسیدن به نقطه مطلوب آسان تر خواهد بود.

شکری نیا با اشاره به اینکه آموزش و پرورش یک رسالت آموزش عمومی‌به نام تربیت دارد که رسالت اصلی آن نیز هست، اظهار کرد:  در زمینه فرهنگ مشارکت در امور مدرسه همه‌ی جامعه متولی و مسئول است و این امر محدود به دستگاه آموزش وپرورش نمی‌شود.

وی اشاعه فرهنگ خیری را جز وظایف جامعه دانست و ادامه داد: باید دید چگونه این فرهنگ را اشاعه دهیم باید به جامعه یادآوری کنیم که این وظیفه ماست لذا باید به هر بهانه‌ای و در هر روز از خیرین تقدیر کرد و همت والای خیرین در توجه به مناطق کم برخوردار در احداث فضای آموزشی ستودنی است.

مدیر کل صدا و سیمای گلستان برآمادگی صدا و سیما به منظور اطلاع رسانی و برنامه سازی مشترک بمنظور جذب بیش از پیش نیت واقفین و خیران مدرسه ساز با مشارکت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان و همچنین پوشش مناسب خبری و برنامه ای جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تاکید کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان نیز در این دیدار با  اشاره به اینکه صدا و سیما نقش بی بدیلی در فرهنگ‌سازی در خصوص مدرسه‌ سازی دارد گفت: رسانه ملی و استانی با ساخت برنامه‌ها و مستنداتی در خصوص مدرسه سازی می توانند مدارس خیرساز را به جامعه معرفی کنند و برای نهادینه کردن فرهنگ خیری بیشترین اثر را دارند.

نظری با تأکید بر دیدگاه کلی بجای نگرش بخشی به رسانه ملی خاطر نشان کرد: اقدام رسانه ملی در نمایش هر موضوعی ثمرات زیادی به همراه دارد.

مدیر کل نوسازی مدارس با اشاره به نقش مؤثر صدا و سیما که مردم مطالب منتشر شده در جامعه را فقط در صورت شنیدن از صدا و سیما می‌پذیرند خاطر نشان کرد: نقش صدا و سیما به عنوان عامل فرهنگ ساز در جامعه محرز بوده و از این حیث باتوجه به فضای خاصی که در زندگی خیرین وجود دارد که فقط در صورت ورود به آن می‌توان به عمق آن پی برد باید اذعان نمود که سوژه‌ها و موضوعات وافری در بین نیکوکاران وجود دارد که انتخاب را برای نمایش مشکل می‌کند.

فراهی با اشاره به نقش صدا وسیما در ترویج فرهنگ مقدس مدرسه سازى و هدایت خیران اظهار داشت: اعتقاد ما ومجمع خیرین مدرسه ساز استان این است که با حمایت صدا وسیمای استان  امر مدرسه سازى از رونق بیشترى برخوردار شود.

در ادامه این دیدار رئیس مجمع خیرین مدرسه سازاستان ضمن قدردانی از تعامل خوب صدا و سیمای گلستان با این مجمع گزارشی از فعالیت های خیرین مدرسه ساز از بدو تشکیل این نهاد مردمی و تعامل مثبت و سازنده مجموعه آموزش و پرورش و نوسازی مدارس با خیرین مدرسه ساز ارائه نمود.

کمیلی گفت: انتظار داریم با تعامل و همکاری اعضای شورای اداری استان به خصوص صدا و سیمای مرکز استان جهت اطلاع رسانی و پوشش خبری جشنواره به نحو احسن انجام تا شاهد هرچه بهتر برگزار شدن این جشنواره باشیم.

وی با مثبت ارزیابی کردن نقش صدا و سیما در اطلاع رسانی جشنواره گفت: در برگزاری جشنواره‌های قبلی خیرین مدرسه‌ ساز جایگاه اثرگذار صدا و سیما در زمینه اطلاع‌رسانی، فرهنگ سازی و پوشش این جشنواره‌ها بسیار تأثیر‌گذار بوده است و تشویق،  ترغیب خیرین و ایجاد تحرک بیشتر مردم و مسئولان برای توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی جز با همراهی و مساعدت رسانه ملی امکان پذیر نیست.

 

تصاویر

امتیاز شما