امروز دوشنبه  ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

استفاده از ظرفیت صداوسیما برای انعکاس ظرفیت ها و توانمندی‌های مس سونگون

مشاهده ۱۲۷
۱۴۰۱/۰۸/۲۹- ۱۳:۳۷

در دیدار مدیر عامل مس سونگون با قائم مقام صدا و سیمای آذربایجان شرقی بر تعامل بیشتر و انعکاس ظرفیت ها و اقدامات و فعالیت‌های این مجتمع تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مهندس معبود عباس‌زاده در این دیدار با تشریح اقدامات و طرح های توسعه ای این مجتمع در حوزه‌های مختلف از همراهی صدا و سیمای استان در انعکاس اخبار و رویدادها تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت : مجتع مس سونگون به عنوان بزرگترین معدن مس ایران و خاورمیانه شناخته شده و به اعتقاد متخصصان امر در ردیف پنج شش معدن اول جهان قرار دارد.

عباس‌زاده ضمن استقبال از پیشنهادات صدا و سیمای استان در تولید برنامه‌های مشارکتی اظهار کرد: نقش صدا و سیمای استان در انعکاس ظرفیت ها و فعالیت ها موثر و ستودنی است و همراهی و همکاری این مرکز در عرصه اطلاع رسانی می تواند تحقق اهداف و چشم انداز این مجتمع را تسهیل نماید . لذا از تعامل هرچه بیشتر صدا و سیما در جهت معرفی و انعکاس ظرفیت ها و دستاوردها استقبال می‌کنیم.

مدیر مجتمع مس سونگون با بیان این‌که کل صادرات آذربایجان شرقی حدود یک میلیارد دلار بوده و این درحالی است که تنها صنعت مس می‌تواند حدود چهار میلیارد دلار ارزآوری داشته باشد، خاطرنشان کرد: باید در این مسیر حرکت و مسیر توسعه را باز کنیم، چراکه توسعه، چالش‌ها و مشکلات را مرتفع خواهد کرد و راهی جز ورود به این مسیر نداریم.

مهندس عباس زاده با تاکید بر این‌که هدف و برنامه ما در شرکت ملی مس ایران، هدایت این صنعت به سمت توسعه یافتگی است، افزود: ما به دنبال توسعه پایدار در شرکت ملی صنایع مس ایران هستیم که مهم‌ترین محور آن نیز افزایش تولید است و طبق هدف‌گذاری شرکت ملی مس ایران، تولید یک میلیون تن کاتد در برنامه قرار گرفته و برای رسیدن به این رقم باید سه برابر ۴۰ سال گذشته کار انجام شود.

قائم مقام صدا و سیمای آذربایجان شرقی نیز در این دیدار گفت : رسانه‌ها در شرایط کنونی یکی از مهمترین دستاوردهای پیشرفت و یکی از با ارزشترین وسایل آگاهی رسانی عمومی هستند که پیوسته و با سرعت بالایی به دلیل جایگاه و اهمیت کلیدی در حال گسترش و فراگیری اند.

سید محمد حسین آل هاشم با اشاره به تحولات مثبت صورت گرفته در مجتمع مس سونگون در سالیان اخیر تصریح کرد: فعالیت های توسعه ای مناسب و رشد خوبی در سالهای اخیر در ورزقان را شاهدیم و برای اطلاع رسانی و انعکاس توانمندی‌ها و اقدامات انجام گرفته در این منطقه و تبیین نقش و جایگاه آن آمادگی داریم.

وی افزود : استان آذربایجان شرقی یکی از مهمترین استانهای صنعتی کشور است که برندهای مهمی را در خود جای داده است و صداوسیما نیز از تمامی ظرفیت خود برای معرفی واحدهای تولیدی و محصولات تولید شده در استان استفاده می‌کند و این امر می تواند نقطه عطفی در جامه عمل پوشاندن به شعار سال باشد .

گفتنی است در این جلسه در خصوص توسعه همکاری‌ها، هم افزایی ظرفیت ها و تولیدات مشترک رسانه ای و تلویزیونی جهت معرفی توانمندی‌های مجتمع مس سونگون و تحقق چشم انداز این منطقه گفتگو شد.

امتیاز شما