امروز دوشنبه  ۱۷ بهمن ۱۴۰۱
فرهنگ سازی سنت حسنه وقف
فرهنگ سازی سنت حسنه وقف

رسانه ملی و فرهنگ سازی سنت حسنه وقف

مشاهده ۹۷
۱۴۰۱/۰۸/۳۰- ۱۰:۵۰

حجت الاسلام سلیمانی فرد مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان با حضور در رسانه استانی با شکری نیا مدیر کل صدا و سیمای گلستان در خصوص تعامل بیشتر دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مدیر کل صدا و سیمای گلستان در این دیدار با اشاره به اینکه وقف یکی از سنت های الهی با ارزش و تاثیرگذار دین مبین اسلام است گفت:  رسانه ملی و استانی می تواند با نیاز سنجی‌ها فرهنگ وقف را بر اساس نیاز جامعه ترویج کند.

شکری نیا در ادامه افزود: فرهنگ‌ سازی برای وقف و واقفان، نگهداری وقف و جایگاه وقف نیاز به اطلاع رسانی بیشتر به مردم دارد و استان گلستان توانمندی‌های خوبی در حوزه وقف دارد.

وی یکی از راه‌های گسترش فرهنگ وقف را تبلیغات درست و پیوسته عنوان کرد و بیان داشت: باید موقوفاتی که از بهره ‌وری بالایی برخوردار هستند به مردم معرفی شوند و رسانه ملی با رویکرد جدید تلاش دارد تا کارهای خیر و حسنه مانند وقف در میان مردم نهادینه و فرهنگ سازی شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان ضمن قدردانی از تعامل خوب مدیر کل صدا و سیما و تحت پوشش قرار دادن اکثر برنامه‌ها در حوزه‌های مختلف قرآنی، فرهنگی، ورزشی، اجتماعی، اقتصادی، توسط این سازمان گفت: نقش رسانه ملی در دنیای امروز برای اطلاع رسانی بسیار مهم است و این رسانه ملی و استانی هستند که می توانند در جهت عملی کردن و فرهنگ سازی برنامه‌ها مؤثر باشند و این تأثیر بیشتر به صدا و سیما بر می‌گردد.

حجت الاسلام سلیمانی فرد در ادامه گسترش فرهنگ وقف را مرهون همت همگانی و انعکاس خدمات وقف در رسانه ملی و استانی بیان کرد.

وی با اشاره به نقش برخی نهادها در ترویج فرهنگ وقف گفت: نقش صدا و سیما در ترویج سنت وقف در جامعه نقش کلیدی و حیاتی دارد.

در پایان این نشست بر شناساندن هرچه بیشتر سنت حسنه وقف، معرفی واقفان و خیران و تبیین این سنت الهی در بین جوانان تأکید شد.

تولید برنامه‌های مشترک ارتباط زنده و تصویری با امامزادگان استان و بقاع متبرکه و حمایت از برگزاری مسابقات قرآنی مورد تاکید مدیر کل صداوسیمای استان ومدیر کل اوقاف گلستان قرار گرفت.

 

 

 

تصاویر

امتیاز شما