امروز چهارشنبه  ۸ آذر ۱۴۰۲

معرفی روستای «لاسم» در «راهی به آبادی»

مشاهده ۱۳۸
۱۴۰۱/۰۹/۰۷- ۱۰:۴۱

در برنامه «راهی به آبادی» به صورت مستند گزارشی از روستاهای ایران با هدف معرفی جاذبه‌های گردشگری و صنایع دستی و محصولات و ظرفیت های اقتصادی روستاها پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، راضیه حسینعلی تهیه کننده برنامه «راهی به آبادی» بیان کرد: دوشنبه هفتم آذر به روستای «لاسم» سفر خواهیم کرد.

وی ادامه داد: «لاسم» روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان آمل در استان مازندران ایران، طبیعت بسیار زیبایی دارد. در گذر از تهران به شهرستان آمل، ۵ کیلومتر بعد از روستای پلور، یک مسیر انحرافی به سمت شرق، جادهٔ هراز را به این روستا وصل می‌کند. این مسیر پوشش آسفالتی دارد و از کیفیت مناسبی برخوردار است. فاصلهٔ روستای «لاسم» از جادهٔ هراز ۱۴ کیلومتر است که بسیار زیبا است و از جاذبه‌هایی از قبیل منطقهٔ پروانه، چشمهٔ آب سرد، و منظرهٔ مشرف به آبشار باشکوه آب مراد برخوردار است.

 روستا در دل کوه‌های اطراف قرار دارد و پوشش گیاهی آن، عمدتاً درخت تبریزی است. روستا در کنار یک رودخانه که در گذشته به دریاچهٔ لاسم سرازیر می‌شد، قرار دارد، اما به دلیل رویدادهای طبیعی از قبیل رانش زمین و نیز خاکبرداری غیراصولی از منطقه، دیگر اثری از این دریاچه باقی نمانده‌ است.

وی ادامه داد: عباس سنجری گزارشگر برنامه «راهی به آبادی» دوشنبه هفتم آذر به «لاسم» سفر می‌کند و ضمن گفت و گو با اهالی از جاذبه‌های گردشگری این استان برای این فصل سال می‌گوید.

«راهی به آبادی» شنبه، دوشنبه، چهارشنبه، ساعت ۲۲:۳۰ به تهیه کنندگی راضیه حسینعلی از رادیو ایران پخش می‌شود.

امتیاز شما