امروز دوشنبه  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

بررسی غزلی از دیوان شمس در برنامه «شب های فرهنگ»

مشاهده ۸۲
۱۴۰۱/۰۹/۱۲- ۰۸:۴۴

غزل «بی همگان‌ به سر شود» در برنامه در برنامه «شب های فرهنگ» شنبه ۱۲ آذر بررسی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «شب های فرهنگ» امشب با موضوع بررسی غزلی از دیوان شمس امشب ساعت ۲۱:۳۰ میزبان غلامحسین ابراهیمی دینانی می‌شود تا روایتگر غزل بی همگان به سر شود بی تو به سر نمی‌شود" در رادیو فرهنگ باشد.

برنامه «شب های فرهنگ» کاری از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ است که با موضوع میراث فرهنگی، تاریخ عرفان، تاریخ ایران و تاریخ فلسفه اسلامی از رادیو فرهنگ پخش می‌شود. در این برنامه ۳۰ دقیقه ای، امشب اسماعیل منصوری لاریجانی در گفت و گو‌با دکترغلامحسین ابراهیمی دینانی - استاد فلسفه - غزل ۵۳۳ مولانا "بی همگان به سر شود بی تو به سر نم یشود از کتاب غزلیات شمس تفسیر و روایت می‌شود .

گفتنی است تفسیر غزلیات مولانا معروف به غزلیات شمس تبریزی یا دیوان کبیر براساس تصحیح دکترمحمدرضا شفیعی کدکنی توسط دکتر دینانی با زبانی ساده و در عین حال علمی و استدلالی در دوجلد به نام «شعاع شمس» که گفت‌وگوهایی است که کریم فیضی با ایشان درباره غزلیات شمس داشته به قلم آمده است و در مجموع ۱۲۵ غزل از غزلیات پرمعنی و درون دار مولانا جلال الدین بلخی، خالق بلندآوازه مثنوی معنوی مورد شرح و تفسیر قرار گرفته است.

برنامه «شب های فرهنگ» را به تهیه کنندگی فریده گودرزی ساعت ۲۱:۳۰ روی موج اف ام‌ردیف ۱۰۶ مگاهرتز از رادیو فرهنگ دریافت کنید.

امتیاز شما