امروز دوشنبه  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

معرفی گاشار و منابع آبی زیرزمینی‌ این منطقه در پرس تی‌وی

مشاهده ۱۳۷
۱۴۰۱/۰۹/۱۳- ۱۴:۰۹

جاذبه‌های منطقه گاشار در شهرستان ابرکوه یزد در برنامه این هفته «ایران» شبکه پرس تی‌وی به تصویر کشیده می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «ایران» در هر قسمت با سفر به نقطه‌ای جذاب از کشورمان دریچه‌ای تازه در برابر دیدنی‌های ایران به روی مخاطبان باز می‌کند. در این قسمت از «ایران» امیرمهدی کاظمی‌ گزارشگر برنامه به معرفی منطقه گاشار و منابع آبی آن در یزد به عنوان یکی از جاذبه‌های ابرکوه می‌پردازد. منطقه گاشار به دلیل مجاورت زمین‌های کشاورزی با رودخانه‌ها، از زمان‌های بسیار قدیم از چشمه‌های فراوانی برخوردار بوده است و به همین دلیل در این منطقه آب‌های زیرزمینی کافی وجود دارد.بیش از ۸۰۰۰ هکتار از محصولات کشاورزی و باغداری نتیجه تلاش کشاورزان این منطقه است. محصول اصلی این منطقه زردآلو است. علاوه بر آن گردو، انار، انگور و حتی به طور عمده در این منطقه رشد می‌کند. اخیراً کشاورزان ابرکوه در حال کار روی محصولات زراعی هستند که به آب کمتری نیاز دارند مانند پسته و زعفران.

برنامه «ایران» روز یکشنبه ساعت 21 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز دوشنبه ساعت 12:00، سه شنبه ساعت 07:00، چهارشنبه ساعت 03:00، پنج شنبه ساعت 08:00 و 16:00و جمعه ساعت 00:00 روی آنتن می‌رود.

علاقه مندان می توانند با مراجعه به لینک www.presstv.ir/Section/15015 برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی وی نیز مشاهده کنند.

امتیاز شما