امروز دوشنبه  ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

رادیو ایران و ضرورت وجود انیمیشن برای رده‌های سنی مختلف

مشاهده ۱۰۰
۱۴۰۱/۰۹/۱۴- ۰۹:۴۱

برنامه «ایران امروز» دوشنبه 14 آذر ماه، با حضور کارشناسان و صاحب نظران به ضرورت وجود کاراکترهای انیمیشن برای رده‌های سنی مختلف می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، انیمیشن یا پویانمایی نوعی فیلمسازی متفاوت با سینمای واقعی است، که از آغاز به صورت موازی با ساخت فیلم زنده رشد کرده است و بیش از صد سال است که از ساخت نخستین انیمیشن‌ها و نخستین نمایش های انیمیشن می‌گذرد.

مهم ترین وجه تمایز انیمیشن از فیلم واقعی اصل انتزاع و فراواقعی بودن انیمیشن است. سینمای زنده یا واقعی چنان که از نامش پیداست به دنبال بازنمایی عینی واقعیت است یا اگرهم چنین قصدی نداشته باشد دست کم عناصر تصویری اش لاجرم ما به ازای خارجی دارند و منطبق با واقعیت بیرونی هستند.

انیمیشن‌ها در تمام طول تاریخشان به شدت محبوب بوده‌اند. به طوری که نه تنها کودکان بلکه بزرگسالان را نیز پای خود می‌نشاندند و سرگرم می‌کردند. علاقه آنان سبب شد تا سازندگان انیمیشن به فکر ساخت انیمیشن‌هایی مختص بزرگسالان بپردازند.

از همین رو برنامه «ایران امروز» دوشنبه 14 آذر ماه با حضورامیرمسعود علمداری فیلمنامه نویس انیمیشن و استاد دانشگاه و امیر حسین صالحی رئیس خانه انیمیشن به بررسی و به ضرورت  وجود کاراکترهای انیمیشن برای رده‌های سنی مختلف می‌پردازد.

گفتنی است «ایران  امروز» دوشنبه‌ها به تهیه کنندگی وحید بیات و اجرای شهاب شهرزاد و هماهنگی اکرم خیر خواه ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می‌شود.

امتیاز شما