امروز دوشنبه  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱
در «ایران» هیسپان تی‌وی؛
در «ایران» هیسپان تی‌وی؛

از هنر آبرنگ تا معرفی شهرستان زاهدان و بازار بزرگ تهران

مشاهده ۱۲۹
۱۴۰۱/۰۹/۱۵- ۱۲:۵۵
تعداد بازدید:129

برنامه «ایران» شبکه هیسپان تی وی این هفته به معرفی هنر نقاشی با آبرنگ، شهرستان زاهدان و هزارتوی بازار تهران اختصاص دارد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این قسمت از مجموعه مستند «ایران» مخاطبان اسپانیایی زبان خود را با هنر نقاشی با آبرنگ آشنا می‌کند. نقاشی با آبرنگ تکنیکی است که از حل کردن رنگدانه‌های رنگ در آب نقاشی مورد نظر طراحی می‌شود. هنر آبرنگ به عنوان یکی از قدیمی‌ترین تکنیک‌های نقاشی در جهان، هنری تازه، درخشان و شفاف است که هنرمندان بسیاری را به دنیای بی‌نهایت امکانات خود می‌کشاند. نقاشان ایرانی از دیرباز هر کدام با سبک و دیدگاه خاص خود به این هنر پرداخته اند. بخش دوم برنامه به معرفی زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و یکی از جوان ترین مراکز استانی کشور اختصاص دارد. به زاهدان در قدیم دزداب هم می‌گفتند. شهر زاهدان دارای موقعیت ممتاز جغرافیایی است و در مسیر تردد بین المللی پاکستان و هندوستان و خراسان و کرمان قرار دارد.بخش انتهایی برنامه نیز به معرفی بازار بزرگ تهران، محلی نام آشنا در زمینه اقتصادی، تاریخی و فرهنگی در پایتخت اختصاص دارد. این بازار به عنوان یکی از بزرگترین بازارهای ایران شناخته ‌می‌شود. بازار بزرگ تهران دارای معماری خاص و پیچیده سنتی است. راهروهای پیچ در پیچ، طاق‌ها و هواکش‌های سنتی جزو زیبایی‌های معماری این بازار به شمار ‌می‌روند.

مجموعه «برنامه ایران» به تهیه‌کنندگی محمدعلی قاسمی چهارشنبه 16 آذر ساعت 04:30 از شبکه هیسپان تی وی پخش می‌شود و بازپخش آن همان روز در ساعت های 09:30، 13:00 و 18:30 برای اسپانیایی زبان‌های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.

علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به آدرس https://www.hispantv.com/showprogram/iran/97 این برنامه را در وب‌سایت شبکه هیسپان تی وی مشاهده کنند.

امتیاز شما