امروز دوشنبه  ۲۷ فروردين ۱۴۰۳

ویژه برنامه‌هاى سیما در سومین سالگرد شهادت حاج قاسم + تیزر

مشاهده ۸۹۴
۱۴۰۱/۱۰/۱۰- ۱۱:۳۸

شبکه‌هاى سیما به مناسبت سومین سالگرد شهادت سردار دل ها، ضمن منعطف کردن برنامه‌هاى معمول خود، مستندها و ویژه برنامه‌هایى به منظور تبیین مکتب شهید سلیمانى تدارک دیده اند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در مجموع با 100 عنوان برنامه در بیش از 14000 دقیقه در کنار مردم، سومین سالگرد شهادت سردار دلها را گرامی خواهند داشت.

 شبکه یک سیما

شبکه یک پویش #به_نیت_حاج_قاسم را هر روز ساعات 10:30 و 15 و 19 پخش می‌کند. این برنامه پویش خانوادگی به نیت حاج قاسم با هدف بازنمایی عشق و علاقه مردم به حاج قاسم و اقدامات خیرخواهانه ای که به نیت ایشان انجام می دهند.

دوستداران شهید حاج قاسم سلیمانی برای شرکت در این پویش می‌توانند، از فعالیت‌های محبت‌آمیز و خیرخواهانه‌ای از نذر نان و شربت و نصب پرچم گرفته تا حفظ قرآن، نذر صلوات، آزادی زندانیان، سرکشی به آسایشگاه‌ها، اطعام نیازمندان، بخشش دیگران و ... که به نیت حاج قاسم انجام می‌دهند، دل‌نوشته، عکس، صدا و تصویر ویدیویی تهیه کنند.

برنامه «یک و بیست» سه شنبه 13 دی ماه در سالروز شهادت حاج قاسم از 30 دقیقه بامداد پخش می‌شود. این ویژه برنامه که به صورت زنده از مزار شهید حاج قاسم سلیمانی پخش می‌شود شامل گفت و گو با افراد مرتبط با جبهه مقاومت است.

مسابقه «سرباز حاج قاسم» هر شب ساعت 18پخش می‌شود. مسابقه «سرباز حاج قاسم» با تکیه بر اسم بزرگ سپهبد شهید و توجه به ویژگی‌ها و خصلت‌های حاج قاسم، روح جوانمردی و مقاومت را در مخاطبانی که بیش تر آنها جوان هستند تقویت و به شناخت بهتر او در بُعد نظامی، فرماندهی و عملیاتی کمک می‌کند.

مستند «پاییز پنجاه سالگی» دوشنبه 12 دی ساعت 23 پخش می‌شود. این مستند بر مبنای کتابی به همین نام ساخته شده است. همچنین مستندهای «سلفی با ابومهدی»، «بوسه ای از ابومهدی» امشب و فرداشب ساعت 24 نیز از این شبکه پخش می‌شود.

برنامه «ملک سلیمان» از امروز تا پنج شنبه ساعت 20 و ویژه برنامه ای به نیت حاج قاسم از امروز تا چهارشنبه ساعت  19 نیز از این شبکه روی آنتن می رود.

 شبکه دو سیما

برنامه «مردم نگار» که در 5 قسمت تهیه شده است که از 10 دی ماه ساعت 19:15 به بازخوانی روایت های مردمی درباره حاج قاسم اختصاص دارد. این برنامه با اجرای فاطمه افشاریان به روی آنتن می رود.

مینی سریال «بچه زرنگ» در 8 قسمت 30 دقیقه ای به زندگی شهدای مدافع حرم اختصاص دارد که در ایام شهادت حاج قاسم پخش می‌شود.

این مجموعه مستند درام از امروز شنبه 10 دی ماه ساعت 21:15 از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

برنامه «مثل پدر» که از 4 دی هر شب ساعت 22:10 راهی آنتن شبکه دو شده است، با اجرای فاطمه افشاریان در یک گفت‌وگوی صمیمانه با فرزندان شهدا به خاطرات و ویژگی‌هایی از حاج قاسم سلیمانی می‌پردازد که کمتر شنیده شده‌اند.

 شبکه سه سیما

برنامه «روایت حبیب» دوشنبه تا چهارشنبه حوالی ساعت 18 پخش می‌شود. اجرای این برنامه را رسالت بوذری بر عهده دارد که در آن با همرزمان حاج قاسم گفت و گو می‌شود.

مستند «حواریون موصل» امشب، شنبه 10 دی ماه ساعت 23:30 به روی آنتن می رود.

 شبکه چهار سیما

برنامه « زاویه» روزهای دوشنبه و سه شنبه 12 و 13 دی ماه با موضوع معرفی جنبه‌های فکری و نظری رویداد شهادت حاج قاسم به روی آنتن می رود.

 شبکه پنج سیما

ویژه برنامه «قرار» یازدهم تا سیزدهم دی ماه ساعت 21 با اجرای امینیان به طور زنده از مزار حاج قاسم با رویکرد محافل زنانه، و با دعوت از همسران، دختران شهدا و شخصیت هایی که با حاج قاسم در ارتباط بودند، پخش می‌شود.

ویژه برنامه «وعده دیدار» از اول دی ماه هر شب ساعت 22:30 تقدیم مخاطبان می‌شود.این برنامه به تبیین شخصیت و ویژگی‌های حاج قاسم اختصاص دارد.

 شبکه قرآن و معارف

مستندهای «سردار دل ها» یکشنبه تا پنجشنبه ساعت 11:25، «روایت شیدایی» شنبه تا جمعه ساعت  8:00 و «حاج قاسم» شنبه تا جمعه ساعت 14:25 روی آنتن شبکه قرآن می رود.

برنامه «عصر نادر» به صورت زنده از محل شهادت حاج قاسم در فرودگاه بغداد با موضوع سردار سلیمانی و عرصه بین الملل سه شنبه ساعت 21:00 پخش می‌شود.

پوشش مراسم سالگرد سردار سلیمانی در سراسر کشور و پخش 6 تلاوت قرآن کریم در مراسم یادبود سردار سلیمانی از دیگر برنامه‌های این شبکه در سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی است.

 شبکه افق

برنامه «یک و بیست» از پنجشنبه هشتم دی ماه هر شب ساعت 21 از این شبکه تقدیم نگاه مخاطبان می‌شود. این برنامه با موضوع حاج قاسم در حوزه‌های مختلف اقتصاد، وطن و ... تهیه شده است.

برنامه «قهرمان ملت» از شنبه تا پنج شنبه ساعت 20 پخش می‌شود.

«مرد میدان» از دوشنبه تا سه شنبه ساعت 23:30  و1:20 دقیقه بامداد ویژه شب شهادت حاج قاسم پخش می‌شود.

تولیدات کوتاه با محوریت «مردم در تشییع» از مزار حاج قاسم (نگین سلیمانی) از شنبه 10 دی تا چهارشنبه 14 دی ماه، ساعت 17:30 تا 18 از مزار حاج قاسم به روی آنتن می رود.

شبکه نسیم

«نسیما» دوشنبه و سه شنبه 12 و 13 دی ماه و «دیدی نو» منعطف به آثار مکتوب حاج قاسم و تشریح شخصیت حاج قاسم پخش می‌شود.

 شبکه امید

ویژه برنامه «نسل قاسم» ویژه ایام شهادت حاج قاسم با محوریت معرفی گروه‌های جهادی نوجوان محور، مربی گری این گروه‌های جهادی، معرفی ظرفیت ها، انجام کارهای خیر و جهادی به نیت حاج قاسم سلیمانی و برگزاری پویش نوجوانانه مرتبط با حاج قاسم هر شب از ساعت 19 تا20:30 روی آنتن شبکه امید است.

 شبکه مستند

مستند «آورتین» بهترین فیلم جشنواره تلویزیونی مستند روز سه شنبه 13 دی ماه به روی آنتن می رود.

شبکه سلامت

«پنجره باز» یک برنامه ترکیبی که با کارشناس پزشکی هم رزم حاج قاسم گفت و گو می‌کند. این برنامه به مدت 45 دقیقه 12 و 13 دی ماه به روی آنتن می رود.

«دوربین سلامت» در 10 برنامه گزارشی از پزشکان مرتبط با سپاه قدس و فعالیت های حاج قاسم از 10 تا 15 دی ماه از شبکه سلامت پخش می‌شود.

«مثبت سلامت» گفت و گو کارشناس با همرزمان و دوستان حاج قاسم و پوشش برنامه‌ها و مراسم در کرمان پخش می‌شود. «مادر، کودک»، «ضربان» و «نماهنگ» های مرتبط با شهادت از جمله ویژه‌های شبکه سلامت است. دو مستند تامینی و مستند «دست حبیب» هر کدام به مدت 25 دقیقه پخش می‌شود.

شبکه جام جم

برنامه‌های «شناخت» سه شنبه 13 دی ماه ساعت 24، «ما زنده به آنیم» تا 13 دی ماه ساعت 21:55 و «جان فدا» از 11 تا 13 دی ماه ساعت 12:30 از آنتن شبکه جهانی جام جم پخش می‌شود.

 شبکه آموزش

برنامه «صبحی دیگر» از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 با اجرای نیما کرمی منعطف با سالگرد شهادت سردار دل ها پخش می‌شود.

ویدئوها

امتیاز شما