امروز سه شنبه  ۸ فروردين ۱۴۰۲

شهید محمدرضا سنجرانی در قاب هشتم «بچه زرنگ»

مشاهده ۱۹۶
۱۴۰۱/۱۰/۲۰- ۱۳:۰۹

مستند درام «بچه زرنگ» در قسمت هشتم خود که سه‌شنبه 20 دی‌ماه روانه آنتن می‌شود، سراغ داستان متفاوت اعزام شهید محمدرضا سنجرانی می‌رود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در هشتمین قسمت از «بچه زرنگ» به کارگردانی محمدحسین امانی که مصطفی سنجرانی نقش برادر شهیدش را ایفا می‌کند، روایتی از اعزام متفاوت این شهید مدافع حرم تصویر می‌شود.

از همسر شهید نقل است که ماجرای رفتن محمد رضا برای سوریه از آنجا آغاز شد که شهید حسن قاسمی دانا که از دوستان صمیمی رضا بود در سال ۹۳ شهید شد و این اتفاق تلنگر شدیدی برای بچه‌های بسیجی مشهد بود که یک نفر از ایرانی‌ها در لشکر فاطمیون برای دفاع رفته و به شهادت رسیده است.
شهید محمدرضا سنجرانی (کرار) متولد ۲۲ تیر سال ۵۶ در مشهد، کارمند بانک بود و دو فرزند داشت. این شهید مدافع حرم که مسئول محور و آموزش بود سرانجام در اول مهرماه سال ۱۳۹۶ مصادف با دوم محرم‌الحرام در منطقه دیرالزور در نبرد با تکفیری‌ها به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
عوامل این مجموعه عبارتند از: کارگردانان: محمد مهدی خالقی، داوود مرادیان،جواد علیزاده،حسین امانی، مجری طرح و تهیه کننده: ابوالفضل حاجتمند، نویسنده: عباس هادیان، مشاور کارگردان: هادی حاجتمند، مدیر تولید:محمد حسین غفرانی، مدیر برنامه ریزی و سرپرست گروه کارگردانی: فرشاد کلباسی، طراح صحنه و لباس : علی سنگینی، طراح چهره پردازی: شهرام توانایی، طراحی و ترکیب صدا: محمد حسین ابراهیمی، موسیقی: مسعود سخاوت‌دوست، مدیر صدابرداری: محسن طیبی، مدیرفیلمبرداری: ابراهیم رجبیان، تدوین: علی گورانی.
مستند درام «بچه زرنگ» به تهیه‌کنندگی ابوالفضل حاجتمند شنبه تا چهارشنبه 21:15 از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود و بازپخش آن ساعت 1:30 بامداد، 10:00 و 16:15 روز بعد خواهد بود.

امتیاز شما