امروز جمعه  ۴ فروردين ۱۴۰۲
«مسائل و حلول» از شبکه الکوثر می‌پردازد؛
«مسائل و حلول» از شبکه الکوثر می‌پردازد؛

بررسی علل افت تحصیلی و راه‌های مقابله با آن

مشاهده ۱۵۶
۱۴۰۱/۱۰/۲۰- ۱۳:۴۶
تعداد بازدید:156

در برنامه «مسائل و حلول» از شبکه الکوثر موضوع علل و عوامل افت تحصیلی در دانش آموزان و دانشجویان و راه‌های مقابله با آن مورد بررسی و واکاوی قرار می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، افت تحصیلی وضعیتی است که شاید خیلی از خانواده‌ها و دانش آموزان را درگیر خود کرده باشد. وقتی صحبت از افت تحصیلی می‌کنیم منظور شرایطی است که در آن عملکرد درسی یک دانش آموز نسبت به دوره قبل خود کاهش داشته باشد و این افت در تحصیل حتی به تکرار یک پایه تحصیلی و یا ترک تحصیل پیش از پایان آن منجر می‌شود. به بیان دیگر افت تحصیلی یعنی دانش آموزی در بیشتر دروس نمره پایین می‌گیرد و دیگر کسی از وضعیت درسی این دانش آموز رضایت ندارد و حتی گاهی باید یک سال تحصیلی رو دوباره تکرار کند و....مطالب بالا به انضمام مواردی همچون: تبیین دلایل فردی افت تحصیلی، اهمیت خانواده در افت تحصیلی دانش آموزان، اهمیت مدرسه در افت تحصیلی دانش آموز، اهمیت جامعه در افت تحصیلی دانش آموز، راه‌های مقابله و جبران افت تحصیلی دانش آموزان و .... از موضوعاتی است که توسط کارشناس ثابت برنامه «سید سامی الخضرا» در برنامه «مسائل و حلول» امشب برای مخاطبان و بینندگان عرب زبان شبکه الکوثر مطرح می‌شود.

برنامه «مسائل و حلول» سه شنبه 20 آبان ساعت 21:00 به وقت تهران، با تهیه کنندگی ایمان صالح، اجرای ربی عساف و محصول گروه اجتماعی بر روی آنتن شبکه الکوثر است.

امتیاز شما