امروز جمعه  ۴ فروردين ۱۴۰۲
در «عکس های تکان‌دهنده» هیسپان تی‌وی بررسی می شود؛
در «عکس های تکان‌دهنده» هیسپان تی‌وی بررسی می شود؛

تصویری ماندگار از جنگ داخلی قبرس

مشاهده ۲۹۸
۱۴۰۱/۱۰/۲۸- ۱۴:۴۵
تعداد بازدید:298

برنامه «عکس های تکان دهنده» هیسپان تی‌وی در این هفته به عکسی از سوگواری زن ترک‌تبار در پی از دست دادن شوهرش در جنگ داخلی قبرس می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی‌ رسانه ملی، «عکس‌های تکان‌دهنده» به کارگردانی کیانوش الطافی هر هفته با انتخاب عکسی تاثیرگذار و ماندگار در تاریخ، به بررسی و نقد آن می‌پردازد. الطافی در این قسمت بر عکسی از دان مک‌کالین، عکاس جنگ بریتانیایی از سوگواری یک زن ترک‌تبار متمرکز است که شوهرش را در جنگ داخلی قبرس میان ترک ها و یونانی‌ها از دست داده و کودکی که ملتمسانه، دستش را به سمت مادرش دراز کرده است.
این عکس که در ماه مارس 1964 ثبت شد، توانست تلخی و فاجعه‌بار بودن این جنگ را به جهانیان منتقل کند و جایزه جهانی عکاسی را در همان سال به دست آورد. مک‌کالین می‌گوید: عکاسی برای من تنها نگاه کردن به پدیده‌ها نیست، بلکه احساس کردن آنهاست. اگر نتوانید آنچه را که نگاه می‌کنید، احساس کنید، هرگز نمی توانید حس و حال عکس هایی را که ثبت می‌کنید، به دیگران منتقل کنید.
«عکس‎های تکان‎دهنده» کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی‌وی است که برای مخاطبان اسپانیایی‌زبان شبکه هیسپان تی‌وی زبانگردانی شده است.این برنامه 03:15 بامداد پنج شنبه به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن همان روز ساعت 10:15،14:15 و روز جمعه ساعت‌ 12:15 برای اسپانیایی‌زبان‌های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.

علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به آدرس https://www.hispantv.com/showprogram/fotos-que-sacuden-al-mundo/534 این برنامه را در وب‌سایت شبکه هیسپان تی وی مشاهده کنند.

امتیاز شما