امروز جمعه  ۴ فروردين ۱۴۰۲
در «پرونده‌های فلسطین» هیسپان‌تی‌وی بررسی می‌شود؛
در «پرونده‌های فلسطین» هیسپان‌تی‌وی بررسی می‌شود؛

عادی سازی روابط کشورهای عرب با اسرائیل و مخالفت شهروندان این کشورها

مشاهده ۲۴۶
۱۴۰۱/۱۱/۰۳- ۱۴:۴۹
تعداد بازدید:246

برنامه «پرونده‌های فلسطین» (Causa Palestina) شبکه هیسپان تی وی این هفته به بررسی عادی سازی روابط کشورهای عرب با رژیم صهیونیستی علی‌رغم مخالفت شهروندان این کشورها اختصاص دارد.

به گزارش روابط عمومی‌ رسانه ملی، برنامه «پرونده‌های فلسطین» (Causa Palestina) شبکه هیسپان تی وی با اجرای خوان کارلوس روسو به بررسی اقدام برخی کشورهای عربی در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی با وجود نارضایتی شهروندان این‌کشورها می‌پردازد. در این برنامه می‌بینیم که از سال 2020 امارات متحده عربی، بحرین، سودان و مراکش با بی اعتنایی به شهروندان خود، روابط خود را با رژیم اسرائیل عادی کردند و اخبار روز افزونی مبنی بر قصد رژیم ال سعود در عربستان برای حرکت در همین مسیر به گوش می رسد. اخیرا مقامات تل آویو در تلاش برای تقویت روابط از چندین کشور عربی بازدید کرده اند. اما در مقابل این تلاش برای نزدیک شدن طرفین، شهروندان کشورهای عربی اقدامات خود را در رد عادی سازی تشدید کرده اند و نارضایتی خود را از رهبرانشان نسبت به تصمیم نزدیک شدن به تل آویو ابراز می‌کنند.

برنامه «پرونده‌های فلسطین» سه شنبه ساعت 04:30 بامداد از شبکه هیسپان تی وی پخش می‌شود و بازپخش آن همان روز ساعات 09:30،13،18:30 و روز چهارشنبه ساعات 2:30 بامداد و 16:30 برای مخاطبین اسپانیایی زبان این شبکه معاونت برون مرزی صداوسیما روی آنتن خواهد رفت.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به آدرس https://www.hispantv.com/showprogram/causa-palestina/812 این برنامه را در وب‌سایت شبکه هیسپان تی وی مشاهده کنند.

امتیاز شما