امروز دوشنبه  ۲۷ فروردين ۱۴۰۳

آذربایجان شرقی از پیش قراول‌های علم و صنعت کشور

مشاهده ۴۶۳
۱۴۰۱/۱۱/۰۸- ۱۰:۴۴

مدیرکل جدید صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی در دیدار رئیس پارک علم و فناوری استان از آمادگی این مرکز برای همکاری در حوزه علم و معرفی توانمندی شرکت های دانش بنیان در راستای حمایت از تولیدات ملی خبر داد .

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دکتر اکبر رضایی به جهش های صورت گرفته در کشور در زمینه علم و فناوری پرداخت و گفت: تلاش می‌کنیم با تمام توان در راستای چشم‌اندازی که مقام معظم رهبری در این حوزه ترسیم و تاکیدی که بر فراگیر شدن گفتمان تولید علم در کشور دارند حرکت کنیم.

وی از آذربایجان شرقی به عنوان یکی از پیش قراول ‌های علم و صنعت کشور یاد کرد و با اشاره به تولیدات رادیویی و تلویزیونی مرتبط با این موضوع در شبکه سهند و رادیو آذربایجان شرقی، افزود: همکاری‌های مشترک صداوسیما و پارک علم و فناوری می تواند در بررسی چالش‌ها و مشکلات مربوط حوزه‌های تولیدی علم محور، اصلاح ساختارها و توسعه اقتصاد دانش بنیان بسیار راهگشا باشد.

مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی با تقدیر از اقدامات ارزشمند پارک علم و فناوری، بر پوشش کامل موفقیت‌های علمی و دستاورد‌های مهم این پارک در حوزه خبر تاکید کرد.

 رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی هم با سپاس از همراهی مجدانه صدا و سیما با شرکت ‌های دانش بنیان گفت : پرداخت هنرمندانه و تخصصی رسانه ملی به این حوزه می تواند زمینه آگاهی بخشی مخاطبان با محور‌های توسعه و فناوری را هموار کند .

دکتر سعید جعفری راد با ابراز خرسندی از تعامل دو سویه در جهت بهره گیری از امکانات، ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها افزود : امیدواریم این تعامل بتواند تسهیل کننده تحقق شعار سال ، تقویت تولید پویا مبتنی بر دانش با تکیه بر اقتصاد دانش محور ، حمایت از فناوران و صاحبان ایده ، توسعه فرهنگ دانش بنیان در استان باشد.

وی به ظرفیت استان در حوزه معادن، کشاورزی، صنعت، صنایع دستی و .... پرداخت و نقش پارک علم و فناوری و رسانه را در راستای دستیابی به اهداف توسعه‌ای استان حرکت به سمت رشد و توسعه اقتصادی دانش‌بنیان بسیار مهم خواند .

امتیاز شما