امروز چهارشنبه  ۲ فروردين ۱۴۰۲

مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی عضو افتخاری جمعیت هلال احمر شد

مشاهده ۲۰۶
۱۴۰۱/۱۱/۰۸- ۱۲:۲۵

در دیدار دکتر منجم مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با مدیرکل جدید صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی، دکتر اکبر رضایی با پوشیدن لباس سازمانی جمعیت هلال احمر ، عضو افتخاری این جمعیت شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در این دیدار با اعلام آمادگی رسانه ملی در تحقق اهداف والای جمعیت هلال‌احمر ، گفت : صدا و سیما به عنوان یک منبع آگاهی بخشی و مرجعی آموزشی، می تواند همراهی خوب برای جمعیت هلال احمر در بحث فرهنگ‌ سازی حوزه‌های مختلف به ویژه سلامت باشد .

دکتر اکبر رضایی به فعالیت های عام المنفعه و خدمات بی منت هلال احمر در راستای نجات جان مردم در زمان وقوع حوادث و بلایای طبیعی پرداخت و از معاونان حوزه‌های پیام خواست ضمن برگزاری جلسات کارشناسی با تیم‌های عملیاتی جمعیت هلال احمر ، برای ترویج فرهنگ خود امدادی و آموزش نکات امدادی برنامه ریزی و برنامه سازی نمایند.

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی هم با تقدیر از تعامل صمیمانه صدا و سیما با این مجموعه در مشارکت‌ها ، کمک‌های مردمی، فعالیت‌های داوطلبان و جوانان ، آموزش همگانی ، اطلاع رسانی موثر و انتقال پیام های مرتبط با ایمنی برای هموطنان از آمادگی همکاری در ساخت برنامه‌های مشارکتی با رویکرد امدادی در راستای اشاعه فرهنگ نوع دوستی و ایثار شد .

 دکتر حمید منجم به اهداف هفت‌گانه و اصول چهارگانه هلال احمر از جمله بشردوستی، خدمت داوطلبانه، تسکین آلام بشری و حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها اشاره کرد و افزود : مشارکت دو مجموعه در برنامه‌های تولیدی می تواند ضمن تغییر رفتار و ایجاد الگوی مناسب شیوه زندگی سالم، در افزایش اعتماد به امدادگران و عملیات نجات، کاهش حوادث و نحوه صحیح برخورد مردم با حوادث اثرگذار باشد .

در این جلسه مقرر شد کمیته مشترکی با حضور برنامه ریزان و برنامه سازان و کارشناسان جمعیت هلال احمر جهت آشناسازی مردم با ظرفیت‌های هلال‌احمر و ارائه خدمات بهتر تشکیل شود .   

تصاویر

امتیاز شما