امروز سه شنبه  ۸ فروردين ۱۴۰۲
افزایش همکاری‌های مشترک
افزایش همکاری‌های مشترک

نقش بی بدیل رسانه ملی در تبیین جایگاه و اهمیت حفظ منابع طبیعی

مشاهده ۱۰۱
۱۴۰۱/۱۱/۰۹- ۱۲:۵۹

سلامتی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان با حضور در رسانه استانی با شکری نیا مدیر کل مرکز در خصوص افزایش همکاری‌های مشترک برای گسترش فرهنگ حفظ و نگهداری از منابع طبیعی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مدیر کل صداوسیمای گلستان در این دیدار با بیان اینکه منابع طبیعی به عنوان منبع الهی بوده که از نسل گذشته به دست ما رسیده و ما مستلزم حفظ آن و انتقال به نسل آینده هستیم، اهمیت ویژه حفظ و صیانت از منابع طبیعی را مهم برشمرد و اظهار داشت: منابع طبیعی سرمایه‌های ارزشمند ملی بشمار می روند که حراست از آن وظیفه همگان است.

شکری نیا با اشاره به اینکه تبیین جایگاه و اهمیت حفظ این سرمایه‌های ملی، فرهنگ سازی در خصوص نحوه بهره گیری بهینه از این نعمات خداوندی از رویکردهای مهم صدا و سیما چه در سطح ملی و چه در سطح استانی می‌باشد خاطرنشان کرد: رسانه ملی به عنوان یک رسانه مردمی در تلاش است با فرهنگ سازی حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست به حفظ این گوهرهای نایاب کمک کند.

وی در پایان بر مردمی‌ کردن و صیانت و حفاظت از منابع طبیعی تاکید و تصریح کرد: صدا و سیمای گلستان در این راستا همچون گذشته آمادگی همکاری و مشارکت خود با منابع طبیعی و آبخیزداری را در جهت تولید و پخش برنامه‌های مرتبط و فراهم سازی زمینه برای فرهنگسازی، اعلام کرد.

در ادامه این دیدار مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ضمن قدردانی از تعامل و حمایت های مدیر کل صدا و سیما گفت: منابع طبیعی جزء حوزه‌هایی است که نیازمند فرهنگ سازی و اطلاع رسانی دقیق و گسترده می‌باشد و این امر ضرورت تعامل سازنده صداوسیما و اداره کل منابع طبیعی را دو چندان می‌کند.

سلامتی با اشاره به اینکه خواهان تقویت مشارکت مردم برای همکاری با سازمان جنگل ها هستیم خاطرنشان کرد: انتظار داریم رسانه ملی و استانی در سراسر کشور در ترغیب مردم برای مشارکت و در فرهنگ سازی برای معرفی کارها و پروژه‌های ارزشمند منابع طبیعی تعامل بیشتری داشته باشد.

تصاویر

امتیاز شما