امروز سه شنبه  ۴ ارديبهشت ۱۴۰۳

همکاری برنامه سازان و کارشناسان دینی در توسعه و ترویج معارف اسلامی

مشاهده ۳۹۶
۱۴۰۱/۱۱/۱۰- ۱۴:۰۱

مدیرکل جدید صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی در دیدار مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بر افزایش همکاری‌ها و هم افزایی‌ها در راستای توسعه و ترویج برنامه‌های معارفی، بهره گیری از توان فکری و پژوهشی و برنامه ریزی راهبردی برای برنامه‌های ملی ، مذهبی و مناسبتی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دکتر اکبر رضایی با مهم خواندن کمک های فکری کارشناسان تبلیغات اسلامی در شوراهای اندیشه ورزی، اتاق فکر برنامه‌ها و حضور کارشناسان در برنامه‌های سیما، صدا و خبر در بالا بردن محتوای غنی برنامه‌های معارفی گفت : همکاری تنگاتنگ برنامه ریزان و کارشناسان دینی می تواند در خلق آثار فاخر در حوزه تمدن سازی اسلامی، سبک زندگی اسلامی- ایرانی، فرزندآوری، هویت بخشی و عدالت گستری بسیار موثر است.

  وی به استفاده از ظرفیت هنر در تولید برنامه‌های دینی و مذهبی پرداخت و افزود: می‌توان با ساخت یک اثر خلاق و هنری هزاران نکته کلیدی معارفی را به جامعه به شکل هنرمندانه انتقال داد.

مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت بالای تبلیغات اسلامی در تولیدات رسانه‌ای خاطر نشان شد : این نهاد انقلابی یکی از دستگاه‌های مهم اجرایی در حوزه فرهنگ و تبلیغ است و می تواند نقش آفرینی بزرگی در اعتلای دین مبین اسلام و معارف ناب اهل بیت (ع) داشته باشد.

 مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی هم با تبریک انتصاب دکتر رضایی به عنوان مدیرکل صدا و سیمای استان، از همکاری و تلاش‌ مجموعه همکاران رسانه ملی در تولید برنامه‌های فاخر رادیویی و تلویزیونی و نگاه ویژه به برنامه‌های معارفی قدردانی کرد‌.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی از رسانه به عنوان بهترین و مهمترین ظرفیت برای انتقال آموزه‌ها، ارزش‌ها و فرامین دینی نام برد و گفت : صدا و سیما با تولید برنامه‌هایی اثر گذار ضمن ارتقای فرهنگ دینی و معنوی در جامعه ، مخاطبان را از آموزه‌های دینی سیراب می‌کند.

وی به تلاش دشمن و رسانه‌های غرب برای ایجاد شبهه در دین و مباحث مذهبی اشاره کرد و افزود : برای استحکام درونی نظام و انقلاب ، حرکت در مسیر بیانیه گام دوم انقلاب ، جهاد تببین و مقابله با توطئه‌های دشمن باید سواد رسانه‌ای و سواد سیاسی مردم به ویژه جوانان و نوجوانان را بالا ببریم.

امتیاز شما