امروز جمعه  ۱۱ فروردين ۱۴۰۲
امیر عضد:
امیر عضد:

شرکت کنندگان جشنواره «زیر چتر لبخند» باید داوران را قلقلک دهند

مشاهده ۱۲۶
۱۴۰۱/۱۱/۱۱- ۱۳:۴۳
تعداد بازدید:126

امیر عضد تهیه کننده برگزیده اولین دوره «جشنواره زیر چتر لبخند» نکاتی درباره راه‌های موفقیت در این جشنواره به شرکت کنندگان ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، اسفند ماه سال گذشته طنازان ایرانی حرفه ای و هنرجو زیرچتر لبخند دراولین دوره جشنواره طنز و رادیو به نام «زیر چتر لبخند» گرد هم آمدند و از بهترین آثار این هنرمندان تقدیر شد.
در این جشنواره جایزه بهترین برنامه کوتاه به امیر عضد تهیه کننده برنامه «عضد شو» از رادیو جوان تعلق گرفت، عضد در گفتگو با گزارشگر رادیو صبا درباره این جشنواره گفت: امروزه بسیاری از جوانان در آرزوی همکار با رسانه به ویژه صدا و سیما هستند که به نظر من جشنواره‌ها بهترین و مطمئن ترین راه ورود به سازمان صدا و سیما است.
وی افزود: رادیو به عنوان عضوی از رسانه باید به روز و جوان پسند باشد و این با استفاده از شور و خلاقیت جوانانی حاصل می‌شود که در این زمینه استعداد دارند و علاقه مند و تلاشگر در این زمینه هستند و جشنواره‌ها بهترین فرصت برای شناسایی و نمایش این خلاقیت و توانمندها است.
تهیه کننده طناز رادیو با طنازی درباره ورودش به سازمان صداوسیما توضیح داد، من خودم بچه جشنواره هستم. سال ۹۱ به جشنواره جوانه رادیو جوان اثر ارسال کردم و شایسته تقدیر شدم و یک دستگاه ضبط کننده صدا به عنوان هدیه جشنواره دریافت کردم و با این دستگاه گزارش ها و برنامه‌های بسیاری تولید کردم و بسیار خوشحالم که موفق به دریافت این هدیه شدم.
عضد در ادامه از خاطرات برنامه سازی خود گفت: برایم بسیار لذت بخش بود وقتی برای اولین بار با استفاده از نرم افزار روی صدای خودم افکت گذاشتم. به نظر من هر کسی می تواند با استفاده از نرم افزارهای امروزی این لذت شیرین را تجربه کند، برای علاقه مندان این حرفه نرم افزار کاربردی Adobe Audition را پیشنهاد می‌کنم.
برنامه ساز رایویی درباره ساخت اثر برای دومین جشنواره زیر چتر لبخند گفت: شرکت کنندگان و علاقه مندان به طنز باید به دنبال ایده و تولید اثری باشند که گوش داوران جشنواره تیز شود و بتواند آنها را قلقلک دهد، زیرا داوران جشنواره کار بسیار شنیده اند و خنداندن آنها با موضوعات تکراری سخت است شرکت کنندگان باید به دنبال ایده‌های نو و تازه باشند.
امیر عضد جشنواره را فرصتی برای ورود علاقه مندان به رسانه دانست و گفت: جوانان زیادی امروز علاقمند کار در رسانه به ویژه صداوسیما هستند و ورود از طریق جشنواره بهترین راه برای رسیدن به این آرزو است، کسانی که علاقه دارند با رادیو همکاری داشته باشند باید به صورت مستمر به دنبال جشنواره‌ها باشند و با عشق به تولید اثر بپردازند تا بلاخره یک جا کار آنها دیده می‌شود و استعداد آنها کشف می‌شود.
گفتنی است، دومین دور جشنواره «زیر چتر لبخند» از سوم بهمن ماه ۱۴۰۱ با اعلام فراخوان شروع به دریافت آثار کلیه علاقه مندان به تولید آثار صوتی طنز کرده، که دریافت آثار حداکثر تا ۲۰ بهمن ادامه خواهد داشت و آثار منتخب از رادیو صبا و شکبه اینترنتی کتاب پخش خواهد شد.

گفتنی است آیین تقدیر از برگزیدگان جشنواره «زیر چتر لبخند» ۱۵ اسفند ماه برگزار خواهد شد.

امتیاز شما