امروز سه شنبه  ۸ فروردين ۱۴۰۲
در میلاد امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام و روز پدر؛
در میلاد امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام و روز پدر؛

تدارکات صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی

مشاهده ۳۵۲
۱۴۰۱/۱۱/۱۲- ۱۳:۴۷
تعداد بازدید:352

صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی به مناسبت خجسته میلاد مولود کعبه و بزرگداشت روز پدر ویژه برنامه‌های متنوعی برای مخاطبان خود تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، معاونت سیما در شب و روز میلاد مولی الموحدین حضرت علی علیه السلام برنامه‌های شبانگاهی " گئجه­لر " را به تهیه کنندگی جمال پورفرج ، برنامه صبحگاهی " چای نبات " را به تهیه کنندگی مهدی گوهریان و برنامه " ریحان " را به تهیه کنندگی مرتضی مقدس به صورت ویژه به روی آنتن می‌برد.

در این برنامه‌ها کارشناسانی از حوزه و دانشگاه دعوت می‌شوند تا درمورد ولادت معجزه گونه حضرت علی – شکافته شدن دیوار کعبه و تولد ایشان در خانه خدا - ، جایگاه ویژه ایشان در ریشه گرفتن دین مبین اسلام و حمایت همه جانبه از رسول خدا(ص) و همچنین فلسفه نامگذاری این روز به عنوان روز پدر و شأن و جایگاه پدران در خانواده و جامعه صحبت شود. پخش موسیقی‌های شاد ملی و محلی ، پیامکهای مخاطبان و پخش گزارش های مردمی و انتقال حال و هوای این عید بزرگ به بینندگان شبکه سهند بخش دیگری از آیتم های این برنامه است.  

گفتنی است معاونت صدا هم در روز ولادت امیرالمومنین با ویژه برنامه زنده­­ای به تهیه کنندگی رسول حسینی کیا به مدت 120 دقیقه از ساعت 10 صبح در خدمت مخاطبان خود خواهدبود. گزارشهای مردمی، صحبت های کارشناسان با محوریت ابعاد شخصیتی – حکومتداری – برقراری عدل اجتماعی و همچنین سیره و اخلاق حضرت علی (ع) در میان خانواده، پخش موسیقی محلی و عاشیقی ، تلفنها و پیامکهای مردمی‌ بخشی از آیتم های این ویژه برنامه است .

علاوه براین، رادیو برون مرزی تبریز به مناسبت میلاد فاتح خیبر ویژه برنامه زنده " کعبه مولودی " را به تهیه کنندگی صادقی به مدت 60 دقیقه برای مخاطبان آذری زبان خود در جمهوری آذربایجان و منطقه قفقاز به روی آنتن می‌برد.

همچنین اکرم رضایی تهیه کننده برنامه " اسلام غنچه لری " هم برنامه کودکان را در این روز به صورت ویژه و در قالب یک نمایش 15 دقیقه ای برای کودکان آذری زبان فرامرزی تهیه و پخش می‌کند.

تهیه اینفوگرافی از فرمایشات حضرت علی(ع) و بخش های مختلفی از نهج البلاغه، تهیه عکس نوشته و محتواهای مرتبط با شخصیت بی نظیر امیرالمومنین و همچنین بزرگداشت شأن و جایگاه پدر، و بارگذاری در فضای مجازی سروش، تلگرام و اینستاگرام بخشی از فعالیت های معاونت فضای مجازی در سالروز ولادت یگانه جوانمرد تاریخ بشریت و روز پدر می‌باشد.

تهیه و پخش گزارش هایی با محوریت میلاد حضرت علی علیه السلام و بزرگداشت مقام و منزلت پدر، پوشش جشن‌ها و برنامه‌های مردمی در کلانشهر تبریز و شهرستانها ، و گزارشهایی از مراسم معنوی اعتکاف از جمله تدارکات معاونت خبر این مرکز شمرده می‌شود.

امتیاز شما