امروز جمعه  ۴ فروردين ۱۴۰۲
ویژه ولادت حضرت علی علیه السلام ؛
ویژه ولادت حضرت علی علیه السلام ؛

از "آفتابی ترین روز تاریخ" تا "من‌ و‌ بابام" در رادیو فرهنگ

مشاهده ۲۲۳
۱۴۰۱/۱۱/۱۲- ۱۵:۱۳
تعداد بازدید:223

شبکه رادیویی فرهنگ ویژه برنامه‌های متنوعی چون «آفتابی ترین روز تاریخ»،«سایه آفتاب»،«من و بابام» و...را برای میلاد امام علی علیه السلام تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در سالروز میلاد امیرالمومنان علی (ع) رادیو فرهنگ با برنامه متنوع، فضای شادی را به ارمغان می آورد. در این روز فرخنده که به عنوان روز پدر هم نامگذاری شده است، موضوعات ویژه برنامه‌های رادیو فرهنگ به بررسی روابط پدر و فرزندان در خانواده، تأثیر روانی و عاطفی آن، نقش همسری و پدری با توجه به الگوی مناسبی چون حضرت علی علیه السلام اشاره دارد.

«آفتابی ترین روز تاریخ» ویژه برنامه ولادت امام علی علیه السلام است که به تهیه کنندگی فاطمه محمدیان فر و گویندگی راضیه گردکاهد با حجت الاسلام محمدپویا مفرد همراه می‌شود و به ویژگی‌های یک همسر و پدر در خانواده و بررسی ابعاد شخصیتی حضرت علی علیه السلام پرداخته می‌شود. حضور یک زوج در مسابقه، نقالی و ...از دیگر بخش های این برنامه است که جمعه ۱۴ بهمن ساعت ۲۰ تا ۲۱ ‌‌تکرار آن شنبه ساعت ۱۰:۳۰ از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ پخش می‌شود.
«سایه آفتاب» عنوان برنامه ای دیگر از گروه تولید و تامین رادیو فرهنگ است که با هدف ارج نهادن به مقام پدر تدارک دیده شده و دانیال معنوی به عنوان گوینده در این برنامه که شنبه ۱۵ بهمن ساعت ۸:۱۵ پخش می‌شود خوانش متون ادبی با موضوع ولادت امام علی علیه السلام و مقام پدر را برعهده دارد.
وبژه برنامه زنده گروه جامعه که ساعت ۹ صبح‌ روز شنبه روی آنتن می رود یک جنگ شاد و مفرح است که در بخش های مختلف آن درباره شخصیت حضرت علی (ع) و ولایتمداری ایشان و جایگاه پدری حضرت صحبت می‌شود و فضایی شاد روز پدر را جشن گرفته ‌و به موضوعاتی چون بررسی ویژگی‌های شخصیتی پدر و مادر حضرت امام علی (ع) و اهمیت نقش والدین در شکل گیری و شکوفایی فرزندان، ولادت با سعادت مولای متقیان امیرمؤمنان حضرت امام علی علیه السلام و آغاز ایام البیض پرداخته و پخش قطعات موسیقی با موضوع پدر و‌ خواندن اشعاری که در وصف این روز است و رسوم مردمان در این روز از دیگر بخش های این ویژه برنامه ۹۰ دقیقه ای است.
مستند گزارشی «من و بابام» به تهیه‌کنندگی و گزارشگری سمیه نجفی نیز در این روز سراغ پدرها و فرزندهایشان می‌رود تا پای صحبت بچه‌های دیروز که پدرهای امروز هستند، بنشیند. این مستند گزارشی ساعت ۱۹:۱۵ به معرفی حرفه و شغل پدرانی که با آن‌ها گفت و‌گو‌ می‌کند، می‌پردازد.

رادیو فرهنگ را روی موج اف ام ردیف ۱۰۶ مگاهرتز و موج ای ام ردیف۵۸۵ کیلوهرتز بشنوید.

 

امتیاز شما