امروز شنبه  ۱۲ فروردين ۱۴۰۲

یک ترجمه داستانی و کتابی حقوقی به «چاپخانه» رادیو فرهنگ رسیدند

مشاهده ۲۴۰
۱۴۰۱/۱۱/۱۶- ۱۰:۲۵

دو کتاب «حقوق بین‌الملل خصوصی» و «نقشه و قلمرو» یکشنبه ۱۶ بهمن ماه در برنامه «چاپخانه» رادیو فرهنگ معرفی می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، «چاپخانه» برنامه‌ای از گروه کتاب با موضوع معرفی تازه‌های نشر و گفتگو با نویسندگان و مترجمان است که در برنامه این هفته ضمن گفتگو با نویسنده «حقوق ببن‌الملل خصوصی» و مترجم «نقشه و قلمرو» آثارشان معرفی می‌شوند. 

در بخش نخست برنامه «محمدرسول تبیک» به عنوان کارشناس مجری برنامه با دکتر پیمان قنبری نویسنده کتاب «حقوق ببن‌الملل خصوصی» گفتگو می‌کند‌. در بخش دوم برنامه «صادق وفایی» کارشناس مجری برنامه با ابوالفضل الله‌دادی مترجم کتاب «نقشه و قلمرو» گفتگو می‌کند. نقشه و قلمرو بزرگ‌ترین رمان میشا اوئلبک نویسنده فرانسوی است؛ رمانى که جمع‌بندی دنیاست و برآوردى عمیق از یک زندگی، هزارتویی متافیزیکی، رمانی کامل و سیاه و عجیب؛ رمانی که خود نویسنده معتقد است با قلمروهای روایی متفاوتش یکی از پیچیده‌ترین ساختارها را در بین متن‌هایش دارد. اوئلبک در نقشه و قلمرو با ترسیم دقیق پیشرفت اجتماعی یک هنرمند و گنجاندن خود در کتاب و برهم ‌زدن این حضور آرام می‌گیرد.
«میشل ولبک» نام آشنای دو دهه‌ی اخیر ادبیات فرانسه، با شهرتی که هر روز عالم‌گیرتر می‌شود، بی وقفه درحال نوشتن است. وارث اصیل مارکی دوساد، ژرژ باتای و موریس بلانشو که امروز به شکل عجیبی تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین نویسندگان فرانسه شده‌ است. برای بنده‌ی جایزه‌ی گنکور که همواره تحسین منتقدان ادبی سرتاسر جهان را همر اه خود داشته، این حجم از استقبال مردمی چیز عجیبی‌ ست. «نقشه و قلمرو» همان رمانی‌ست که شاید بتوان آن را آغازگر شهرت و محبوبیت زایدالوصف ولبک دانست. رمانی که در سال ۲۰۱۰ منتشر شد و با جایزه‌ی گنکوری که نصیبش شد، ولبک را در مقام نویسنده‌ای صاحب سبک تثبیت کرد. 

برنامه«چاپخانه» با گویندگی لیدا وحیدی و تهیه کنندگی زهرا نصرالهی، یکشنبه‌ها ساعت ۲۱ روی موج اف ام ردیف ۱۰۶مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

 

امتیاز شما