امروز جمعه  ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
در «قضیه ساخنه» از شبکه الکوثر؛
در «قضیه ساخنه» از شبکه الکوثر؛

فرانسه صحنه اعتراضات جدید به اصلاح قانون بازنشستگی

مشاهده ۳۴۶
۱۴۰۱/۱۱/۲۴- ۱۳:۴۵
تعداد بازدید:346

مردم فرانسه بار دیگر در اعتراض به اصلاحات جدید در قانون بازنشستگی این کشور تجمع اعتراضی برپا کردند. پیامدهای این موضوع در برنامه «قضیه ساخنه» از شبکه الکوثر بررسی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در برنامه امشب «قضیه ساخنه» از شبکه الکوثر، که با حضور مهمانانی در استودیو این برنامه و خارج از کشور بر روی آنتن خواهد رفت، به عواقب این اقدام اعتراضی مردم، که منجر به اختلال در حمل و نقل عمومی، مراقبت‌های بهداشتی و سایر بخش‌ها خواهد شد، پرداخته می‌شود.

در ۱۰ ژانویه، «الیزابت بورن» نخست وزیر فرانسه از پیش نویس اصلاحات بحث برانگیز بازنشستگی رونمایی کرد که دولت پاریس قصد دارد در سال ۲۰۲۳ آن را تصویب کند. بر اساس این پیش نویس، مقامات فرانسوی از سپتامبر امسال به تدریج سن بازنشستگی را در این کشور سه ماه در سال افزایش خواهند داد. بدین ترتیب تا سال ۲۰۳۰، سن بازنشستگی در فرانسه به ۶۴ سال خواهد رسید.از زمان اعلام این تصمیم دولت فرانسه، تاکنون دو اعتصاب سراسری در فرانسه در اعتراض به اصلاحات برگزار شده است.

برنامه «قضیه ساخنه» محصول گروه سیاسی شبکه الکوثر با اجرای محمد خاقانی، تهیه کنندگی علی خلیلی هر شب ساعت 19:45 به وقت تهران بر روی آنتن شبکه الکوثر است.

امتیاز شما