امروز دوشنبه  ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
با حضور نغمه دانش و پویان مقدم؛
با حضور نغمه دانش و پویان مقدم؛

یک «خسته نباشید» از «سینمای ایرانی» به مخاطبان هیسپان تی وی

مشاهده ۴۱۲
۱۴۰۱/۱۲/۱۳- ۱۵:۴۱
تعداد بازدید:412

با نقد و بررسی نغمه دانش و پویان مقدم دو منتقد سینما، این هفته فیلم سینمایی «خسته نباشید» که حاصل کارگردانی مشترک افشین‌هاشمی و محسن قرایی است، در برنامه «سینمای ایرانی» شبکه هیسپان تی وی نمایش داده می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «سینمای ایرانی» با اجرای اسوالدو کانالز  روی آنتن می رود و هر هفته با انتخاب یک فیلم ایرانی، ضمن گفت‌وگو با کارشناسان عرصه هنر و سینما، به معرفی و بررسی آن برای مخاطبان اسپانیایی زبان می‌پردازد. کانالز در این قسمت فیلم سینمایی «خسته نباشید» را با حضور نغمه دانش و پویان مقدم، دو منتقد ایرانی سینما، به بوته نقد می سپارد.

«خسته نباشید» کاری از افشین‌هاشمی و محسن قرایی و به تهیه‌کنندگی رضا میرکریمی است که بازیگرانی همچون غوغا بیات، جلال فاطمی، رویا افشاری نسب، یدالله شادمانی، حسام محمودی، فرزاد باقری و نگار حسن زاده در آن ایفای نقش کرده‌اند.

در خلاصه این فیلم سینمایی آمده است: ماریا و رومن، زن و شوهر توریستی هستند که برای اقامتی کوتاه مدت در کرمان ساکن می‌شوند. ماریا از پنج سالگی از ایران خارج شده و حالا بعد از این همه سال، خاطرات کم‌رنگی از سرزمین مادری اش دارد. او که فرزندش مُرده است و در این قضیه رومن را مقصر می داند، هدف از این مسافرت را که به اصرار رومن صورت گرفته، فراموش کردن مرگ فرزند قلمداد می‌کند؛ اما بعداً متوجه می‌شود اصرار رومن برای مسافرت به ایران، دیدار از منطقه ی کویری کلوت کرمان است. به رقم مخالفت اولیه، ماریا حاضر به مسافرت می‌شود و...

برنامه «سینمای ایرانی»   (Cine Iraní )به تهیه کنندگی و کارگردانی فهمیه اسماعیل پور، از جمله برنامه‌های پربیننده شبکه اسپانیایی زبان تلویزیون است که معرفی قابلیت های سینمای ایران و سینماگران ایرانی را در دستورکار دارد. این برنامه امروز شنبه13 اسفند ماه ساعت 19:00 به وقت تهران روی آنتن شبکه هیسپان تی وی می رود و بازپخش روز یکشنبه در ساعت های 11:30،2:30و 23 و روز دوشنبه 9:30 پخش می‌شود. علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به لینک  https://www.hispantv.com/showprogram/cine-irani/791 این برنامه را در وب‌سایت شبکه هیسپان تی وی مشاهده کنند.

امتیاز شما