امروز دوشنبه  ۱۰ مهر ۱۴۰۲
در فرخنده میلاد امام زمان (عج)؛
در فرخنده میلاد امام زمان (عج)؛

ویژه برنامه‌های صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی

مشاهده ۳۳۶
۱۴۰۱/۱۲/۱۵- ۰۸:۳۳
تعداد بازدید:336

صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی در جشن بزرگ میلاد تنها منجی عالم بشریت برنامه‌های متنوعی تدارک دیده است.

  به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، سیمای مرکز آذربایجان شرقی در شب و روز میلاد دوازدهمین و آخرین ستاره تابناک آسمان امامت و ولایت برنامه ­های شبانگاهی " گئجه لر " و صبحگاهی " چای نبات " را به صورت ویژه و مشتمل بر آیتم های شاد و متنوع  به روی آنتن می‌برد.

همچنین پوشش جشن‌های مردمی از محوطه ائل گلی تبریز و میدان ساعت و انتقال حال و هوای شاد روز میلاد به خانه‌های مخاطبان از دیگر پیش بینی‌های سیمای سهند در این روز می‌باشد.  

رادیو آذربایجان شرقی هم در این میلاد فرخنده ویژه برنامه ­ای 120 دقیقه ­ای را به تهیه کنندگی پریسا محمدی پخش می‌کند که در آن آیتم های متنوعی چون بحث های کارشناسی، دعوت از خواننده‌های محلی، پخش موسیقی‌های ملی، اجرای مسابقه، پخش گزارش ها و تلفن‌های مردمی،  معرفی کتاب و .. در نظر گرفته شده است. 

در رادیو برون مرزی تبریز هم در کنار پخش برنامه‌های " مشکات ، سوزلو ساز ، سیزه سلام ، شناور ، قیزیل سقاخانا ، و چراغ " به صورت ویژه ، برنامه­های­ " ندبه لریمده آختاریرام" به تهیه کنندگی محمدرضا رحیمی‌به مدت 60 دقیقه و "پیغمبره بَنزر " به تهیه کنندگی نسرین میلانی زاده به مدت 40 دقیقه تقدیم مخاطبان آذری زبان در جمهوری آذربایجان و منطقه قفقاز می‌شود.

گفتنی است در این برنامه‌ها موضوعاتی چون نیمه شعبان و سیمای امام زمان عجل الله تعالی در ادبیات شفاهی آذربایجان ،مسئله ظهور و وظیفه منتظران حضرت، اعتقاد به منجی عالم بشریت و امر امامت در همه ادیان ، وظایف منتظران و مدینه فاضله بعد از ظهور، پخش فرمایشات رهبری، نجوا با امام مهدی (عج ) و پخش پیام های مخاطبان، حضور نوازندگان عاشیقی در برنامه‌ها و .. پخش می‌شود.

تهیه و پخش دو مورد گزارش در خصوص نیمه شعبان و انتظار، تهیه و پخش گزارش از احسان و نذورات مردمی در این عید بزرگ منتظران، پوشش مراسم نیمه شعبان در کلانشهر تبریز و شهرستانها بخشی از تمهیدات معاونت خبر برای نیمه شعبان است.

معاونت فضای مجازی هم با تولید محتواهای مرتبط با میلاد بزرگ منجی عالم بشریت ، فوتوکلیپ – اینفوگرافی – ویدئوکلیپ – عکس نوشته و .. در فضای مجازی مخاطبانش را همراهی می‌کند.    

امتیاز شما