امروز شنبه  ۱۸ آذر ۱۴۰۲
در شبکه الکوثر شروع شد:
در شبکه الکوثر شروع شد:

«ان للمتقین مفازا» رقابت برای تلاوت های برتر قرآن کریم

مشاهده ۲۲۹
۱۴۰۱/۱۲/۱۶- ۱۱:۵۲
تعداد بازدید:229

شانزدهمین دوره مسابقات بین المللی تلویزیونی «مفازا» از شبکه الکوثر با استقبال مخاطبان و داوطلبان شروع شده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، «مسعود عسگری» تهیه کننده و کارگردان این مسابقه قرآنی بیان کرد: روند ثبت نام مسابقه قرآنی «مفازا» در روزهای گذشته از طریق سایت شبکه الکوثر به آدرسhttp://mafaza.alkawthartv.ir اطلاع رسانی شد و تلاوت های برتر برای گروه رسیده است و فرآیند انتخاب آثار برتر توسط داوران منتخب برنامه هم اکنون در حال انجام است.

وی افزود: تلاوت های ارسالی شرکت کنندگان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و نود و شش تلاوت برتر انتخاب می‌شود و در بیست و چهار شب اول ماه مبارک رمضان در مراحل مقدماتی مسابقات شرکت داده می‌شوند و هر شب یک نفر به انتخاب داوران برنامه برنده آن شب خواهد بود. عسگری ادامه داد: در برنامه امسال شاهد حضور حداکثری و کمی و کیفی خوبی از طرف مخاطبان و داوطلبان هستیم. شاهد حضور افرادی از کشورهای، سوریه، لبنان، یمن، مالزی، اندونزی، آلمان و هلند و حتی انگلیس و آمریکا هستیم و بر همین منوال داورانی از نقاط مختلف جهان انتخاب شده اند.

تهیه کننده و کارگردان برنامه «مفازا» ادامه داد: به برنامه امسال دو بخش جدید مستند گونه اضافه شده است. موضوعات این دو بخش مستند که به صورت پلی بک در برنامه اجرا می‌شود، تفاسیر مختلف از آیات مختلف قرآن کریم توسط مفسران مختلف است و نیز مستندی از قاریان مختلف قرآن در نقاط مختلف جهان که بعضا در برنامه نیز حضور داشتند و حائز رتبه‌های برتری نیز گردیده اند برای غنای هر چه بیشتر برنامه پخش می‌شود. عسگری افزود: ضمن استفاده از بخش های دکور قبلی برنامه، تلاش کردیم با همکاری دوستان بخش های جدیدی به دکور اضافه کرده که بتواند المان‌های جدیدی برای مخاطبان و بینندگان القا کرده و نیز همگام با ذائقه مخاطبان پیش برویم.

تهیه کننده مسابقه قرآنی «مفازا» در پایان گفت: اجرای مسابقه امسال برعهده «حیدر جاودان» است. مسابقه تلویزیونی و قرآنی «مفازا» همگام با تعیین ستاد استهلال ماه مبارک و با شروع ماه مبارک رمضان هر شب ساعت 23:00 به وقت تهران برای مخاطبان و بینندگان و عرب زبانان بر روی آنتن شبکه الکوثر خواهد بود.

امتیاز شما