امروز دوشنبه  ۱۰ مهر ۱۴۰۲

امضای تفاهم نامه منابع طبیعی و صداوسیمای آذربایجان شرقی

مشاهده ۳۷۸
۱۴۰۱/۱۲/۲۱- ۱۴:۰۲

تفاهم‌نامه همکاری بین منابع طبیعی و آبخیزداری و صداوسیمای آذربایجان شرقی منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در آخرین روز از هفته منابع طبیعی، تفاهم نامه ای میان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی امضا شد. این تفاهم نامه در راستای عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و اجرای دستور رئییس جمهور در راستای تحقق کاشت 1 میلیارد درخت در طول 4 سال به امضاء رسید که به موجب آن اطلاع رسانی و فرهنگ سازی با هدف همراه کردن مردم و فعال سازی ظرفیت های مشارکت عمومی محقق خواهد شد.

مدیرکل صداوسیمای آذربایجان شرقی گفت: فرهنگ سازی یک بحث جدی و کاربردی است و به موازات الزام قانونی در حفظ منابع طبیعی، نقش هنجارهای اجتماعی و عرف موجود نیز می تواند ایفای نقش کند. دکتر اکبر رضایی افزود: در طول دهه‌های گذشته با برخی سیاستهای نادرست و بی مطالعه، باغات تبریز و درختان فراوانی از بین رفته اند. امروز بایستی با تلاش مضاعف این کمبودها را جبران کنیم که در این زمینه تولیدات رسانه ای می تواند تاثیر بسیاری داشته باشد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هم گفت: در طول 2 ماه گذشته 9 تفاهم نامه با ادارت مختلف منعقد شده که اهداف آنها مشارکت در حفاظت از منابع طبیعی، توسعه زراعت چوب، جبران خلا درختان در جنگلها که به دلیل آتش سوزی یا قطع بی رویه از دست رفته اند، تولید نهال و کاشت آن است. دکتر داوودی خاطر نشان شد: ویترین منابع طبیعی، جنگل و درخت است و باید تمام اهتمام خود را در جهت حفظ و نگهداری درختان و گسترش فضای سبز بکار گیریم .

در نشست هماهنگی با حضور مدیران، معاونین و کارشناسان دو مجموعه در خصوص ظرفیت‌های موجود برای اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی بحث و تبادل نظر شد.

در ادامه این برنامه به صورت نمادین دو نهال در محوطه صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی کاشته شد.

تصاویر

امتیاز شما