امروز سه شنبه  ۱۱ مهر ۱۴۰۲
از شبکه رادیویی عربی و آفریقایی معاونت برون مرزی؛
از شبکه رادیویی عربی و آفریقایی معاونت برون مرزی؛

«نگاهی به سینمای ایران» از رادیو عربی

مشاهده ۳۶۹
۱۴۰۱/۱۲/۲۴- ۱۲:۲۳
تعداد بازدید:369

برنامه رادیویی «نگاهی به سینمای ایران» محصول گروه اجتماعی و فرهنگ و ادب شبکه عربی و آفریقایی معاونت برون مرزی این هفته اختصاص به معرفی مجموعه تلویزیونی «سارق روح» با کارگردانی احمد معظمی دارد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این برنامه ترکیبی اختصاص به بررسی سینمای ایران بعد از انقلاب اسلامی دارد که در سه بخش تقدیم مخاطبان و علاقمندان عرب زبان سینمای ایران می‌شود. «دیوار» یک مجموعه تلویزیونی 20 قسمتی در ژانر معمایی و اجتماعی و محصول سال 1396 است. و داستان «نادر عابدی» استاد دانشگاه و بازنشسته وزارت اطلاعات را روایت می‌کند که نگاهش به پدیده‌های اجتماعی نگاه پژوهشی و علت و معلولی است به همین دلیل دوباره به محل کار خود بازمی‌گردد و بررسی پرونده‌هایی را می‌پذیرد در این میان تیمی‌که وی را در این ماموریت‌ها همراهی می‌کند، دانشجوهای خودش هستند و نگاه موشکافانه‌ای به پرونده‌ها دارند و....

برنامه رادیویی «نگاهی به سینمای ایران» با تهیه کنندگی هورا بلال، نویسندگی امیر فوزی فرد، اجرای مشترک شیما پیرانداخ و امیر فوزی فرد، کارشناسی لیث جعفر ترابچی و گزارش سعدیه الشیبی، روزهای چهارشنبه هر هفته ساعت 10:17 پخش می‌شود و تکرار آن در دو زمان روز بعد ساعت 30 دقیقه بامداد و 10:17 مجددا بازپخش می‌شود.

برنامه رادیویی «نگاهی به سینمای ایران» بلافاصله پس از پخش، بر روی تارنمای رادیو عربی به آدرس Arabicradio.net بارگزاری می‌شود.

امتیاز شما