امروز جمعه  ۴ فروردين ۱۴۰۲

صدای پای بهار از بام بلند ایران

مشاهده ۲۲۱
۱۴۰۱/۱۲/۲۷- ۱۰:۴۶

با فرارسیدن بهار طبیعت و بندگی، برنامه‌های متنوعی از شبکه استانی جهان بین تقدیم بینندگان و شنوندگان می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، معاونت سیمای جهان بین در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان، برنامه‌های ویژه ای را تهیه و روی آنتن می‌برد.

«صدای پای بهار» هنگام تحویل سال جدید، همزمان از دو استودیوی جهان بین و استودیو باغ پخش می‌شود.این برنامه با استفاده از جاذبه‌های بومی و محلی تلاش می‌کند لحظات پایانی سال را با خاطراتی خوش به سال جدید پیوند بزند. دعوت از گروه‌های هنری و نخبگان، خانواده‌های معظم شهدا، خوانندگان، گروه ساز و دهل، نمایش طنز و مخاطب پسند مش نوروز و غضنفر با بازی مهدی رزازی و محسن‌هادیپور پیرامون آداب و رسوم مردم روستاهای مختلف و معرفی گردشگاه‌ها و طبیعت زیبای استان، گزارش های شاد و جذاب مردمی و ارائه حال و هوای عید در استان؛ غبارروبی مساجد و استقبال از ماه مبارک رمضان و پخت سمنو، پشت صحنه برنامه‌های عید و ویژه برنامه‌های افطار و سحرهای ماه میهمانی خدا و گفت و گو با عوامل، موسیقی و تصاویر شاد، میان برنامه‌های گرافیکی و تبریک عید با پوشش های رنگارنگ، خاطرات عید نوروز و زیباترین اتفاق، برقراری ارتباط با بقعه متبرکه امامزادگان حلیمه و حکیمه خاتون شهرکرد و رسم روشن کردن فانوس، ارتباط با یکی از بیمارستان‌ها و بخش نوزادان و پخش تصاویری از کودکان تازه متولد شده در ساعات اولیه سال، از بخش های این ویژه برنامه است که به تهیه کنندگی و کارگردانی طیبه اسماعیلی، اجرای وحید علیدادی، عقیل عباسی، سوسن حبیبی و مینا حیدری، از سیمای استانی جهان بین پخش می‌شود.

«آرنگ بهار» به تهیه کنندگی و کارگردانی بیژن علی بابایی با بخش های متنوع و جذاب در ایام نوروز، هر شب ساعت 20:45 تا 22 تقدیم بینندگان می‌شود. حضور میهمانان مختلف در برنامه، گزارش های شاد مردمی، دعوت از خوانندگان استانی، موسیقی و نماهنگ های بهاری، نمایش های جذاب و دیدنی از مش عامو با هنرمندی محمدرضا لله گانی، گشت و گذار و معرفی روستاها و دیدنی‌های استان، شعر بهاری، معرفی آداب و رسوم مردم استان در نوروز، حضور کارشناسان، میان برنامه‌های مختلف، خاطرات و فیلم های ارسالی بینندگان، از بخش های متنوع و سرگرم کننده این برنامه تلویزیونی است که با اجرای سیدجلیل رضوی و مریم رفیعی روی آنتن می رود.

«بهار عاشقی» عنوان ویژه برنامه افطارهای ماه مبارک رمضان است که به تهیه کنندگی و کارگردانی فرحناز حاتم پوری و اجرای احمد باقری هر شب به مدت یک ساعت و به طور زنده روی آنتن می رود. کلام امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، دعاهای روزهای ماه مبارک، گفتار موضوعی، حدیث، گزارش از مشاغلی که در لحظه‌های ملکوتی افطار مشغول به کار و خدمت رسانی هستند، گزارش از فعالیت های مساجد در شهرها و روستاهای مختلف استان، گفت و گوی کارشناسی، تصاویری از روزه اولی‌ها در کنار خانواده، یک شعر و یک شاعر، گزارش از خیرین در زمینه‌های مختلف، از بخش های متنوع این برنامه است.

«تا آسمان» عنوان ویژه برنامه سحرهای ماه بندگی است که به تهیه کنندگی و کارگردانی سیدامین رضوی، در ماه صیام روی آنتن می رود. دعای روز، پای صحبت های خیرین و مؤسسات خیریه، معرفی کتاب، همراه با حافظان قرآنی، احکام ماه مبارک رمضان، صحبت های کارشناسی و میان برنامه‌های مناسبتی، از بخش های این برنامه است.

جزءخوانی قرآن کریم هم هر روز از مصلای حضرت امام خمینی(ره) شهرکرد به صورت زنده و مستقیم از ساعت 17:30 تا 18:30 تقدیم شنوندگان می‌شود.

تله فیلم «چیدا» از تولیدات سیمای مرکز هم در ایام نوروز از شبکه پخش خواهد شد. «چی دا» (مثل مادر) روایت دختری است با پدر و مادری اصالتاً روستایی که در پایتخت زندگی می‌کنند. مادر خانواده برای یک مسأله کاری، قصد سفر به خارج از کشور را دارد و چی دا را باید به شهرستان و در یکی از روستاهای استان چهارمحال و بختیاری نزد مادربزرگ خود بگذارد که در روستا اتفاقاتی برای دختر رخ می دهد. تهیه کننده اشکان حاج حسنی، کارگردان شهرام عبدلی، بازیگران: نگین حسینی(چی دا)، مجید شهریاری، شهرام عبدلی، سعیده عرب، علی عطایی، هلن جوکار، اسفندیار حاج حسنی، حسنا قبادی، نرگس خسروانی، مهدی حاج حسنی، احمد حیاوی و جواد قنبری هستند.این تله فیلم در شهرکرد و شهرستان زیبا و سرسبز سامان و روستاهای تاریخی یاسه چاه و دشتی ضبط گردید.

معاونت صدا هم با برنامه‌های ویژه ای همراه و همقدم مخاطبانش است.

«پیک غریاز» ویژه برنامه تحویل سال رادیو جهان بین است که موقع تحویل سال نو به مدت 180 دقیقه تقدیم شنوندگان می‌شود. گزارش های شاد مردمی، استندآپ کمدی، گپ و گفت طنز بی‌بی‌صنوبر و مش‌عیدی با هنرمندی الهه علیزاده و مهدی طاهری در کنار گویندگان، خط مهربانی و ارائه مصادیق فداکاری و مهربانی در سالی که گذشت، راهیان نور، برقراری ارتباط با مشهد مقدس، پیام تبریک خوانندگان استان و تقدیم ترانه، بسته‌های صوتی از آیین‌های چراغ‌بران و شال‌اندازان، نوروز در جبهه‌ها، موسیقی‌های شاد و بسته ویژه برای دقایق تحویل سال، از بخش های بسیار متنوع این برنامه است که در دقایق تحویل سال 1402 تقدیم شنوندگان خواهد شد.

«سال نو سلام نو» هر روز از ساعت 10:30 تا 11:45 با بخش های متنوع گزارش مردمی، هوای زمین، ارتباط با فرمانداران، خط مهربانی و همراه با خیرین، اخبار استان، آیه‌های نور، کلام نور، گپ و گفت کارشناسی، بهار در شعر شعرای استان، بیشتر بدانیم تا سالم بمانیم، بسته‌های صوتی همراه با آداب و رسوم مردم استان در نوروز، ضرب المثل های محلی پیرامون عید باستانی، ارتباط با هواشناسی و پلیس راه، پیامک و تلفن، موسیقی و ترانه‌های شاد، تقدیم شنوندگان رادیو جهان بین می‌شود.

«بهار بام ایران» برنامه عصرگاهی رادیو جهان بین است که روزهای نوروز و لحظه‌های عرفانی افطار، روی آنتن می رود. این برنامه از ساعت 16:15 تا 19 با بخش های جذاب هوای زمین، وقایع مهم استان در سالی که گذشت، گزارش های مردمی، گزارش از سفره‌های ساده و خیرین، اشعار محلی مذهبی، گفت و گو با مشاغلی که در لحظه‌های افطار مشغول به کار هستند، خط مهربانی، یک لقمه طنز و پرداخت به لطیفه‌های شنیدنی، گزارش گزارشگران آزاد شهرها و روستاهای استان ویژه ماه مبارک رمضان و حال و هوای نوروز، نمایش طنز موضوعی، اخبار استان، اعلام اوقات شرعی شهرستان‌ها، آیه‌های نور و احادیث، بهار در شعر شعرای استان، بیشتر بدانیم تا سالم بمانیم، تلفن و پیامک، موسیقی و ترانه، ارتباط با پلیس فتا و هواشناسی، گزارش های شاد از کودکان و نوجوانان، لحظه‌های روزه داران و مخاطبان را عرفانی و دلنشین می‌کند.

این برنامه بعد از ایام نوروز با عنوان «سفره آسمانی» ویژه لحظه‌های ملکوتی و عرفانی افطار از ساعت 17:30 تا 19، تقدیم شنوندگان و روزه داران خواهد شد.

«گل بُنگ» ویژه برنامه سحرهای ماه مبارک رمضان است که در روزهای عید نوروز روی آنتن رادیو جهان بین می رود. موضوعات معارفی مرتبط با رمضان، گپ و گفت کارشناسی، ادعیه، پارسایان و ارائه بخشی از زندگی بزرگان دینی، شرح دعای ابوحمزه ثمالی، گزارش های مردمی و بسته‌های صوتی، از بخش های این برنامه رادیویی است.

جزءخوانی قرآن کریم هم هر روز از مصلای حضرت امام خمینی(ره) شهرکرد به صورت زنده و مستقیم تقدیم شنوندگان می‌شود.

امتیاز شما