امروز چهارشنبه  ۸ آذر ۱۴۰۲

پخش آثار مردمی «زیر چتر لبخند»

مشاهده ۲۶۴
۱۴۰۱/۱۲/۲۷- ۱۱:۲۰

شبکه رادیویی صبا در ایام نوروز آثار مردمی رسیده به جشنواره «زیر چتر لبخند» را تقدیم مخاطبان می کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، شبکه رادیویی صبا برای ارتقای نشاط اجتماعی و نشاط‌ انقلابی مردم، دومین جشنواره طنز و رادیو به نام «زیر چتر لبخند» را با هدف رشد و اعتلای طنز صدا پایه در کشور و با همکاری شکبه اینترنتی کتاب برگزار کرد.
این جشنواره با محوریت موضوعی خانواده شاد و مهارت های ارتباطی، ترویج فرهنگ مصرف، حقوق و رفتار شهروندی و هجو رسانه‌های غربی در دو بخش حرفه ای و آزاد (مردمی) برگزار شد. به این ترتیب که در بخش حرفه ای تنها آثار تولید شده در رادیو های فعال در سازمان صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران با هم رقابت کردند و در بخش مردمی آثار تولید شده توسط مخاطبان فرصت شرکت پیدا داشتند. شرکت در این بخش برای عموم علاقمندان غیر حرفه ای برنامه سازی رادیو آزاد است بود.
حمیدرضا افتخاری مدیر شبکه رادیویی صبا گفت: دوره دوم جشنواره زیر چتر لبخند با همکاری شبکه اینترنتی کتاب برگزار شد و تمرکز بیشتر جشنواره روی کتاب و خوانش کتاب طنز بود.
وی اظهار کرد: ۱۲۱ اثر در بخش مردمی در سه حوزه اجرای لطیفه، خاطره گویی و کتاب محبوب من و ۱۰۷ اثر در بخش حرفه‌ای مورد ارزیابی قرار گرفت که البته در این بین هجو رسانه‌های غربی بیشتر مورد توجه قرار گرفت.
افتخاری عنوان کرد: آثار بخش مردمی‌ به نسبت دوره قبل کیفیت بیشتری داشت و این موضوع خبر از موفقیت رادیو صبا در تولید برنامه‌های بهتر تعاملی و سیما موفقیت در تعامل با شنوندگان می‌دهد؛ از این رو امیدواریم بتوانیم از ظرفیت‌هایی که در این دوره کشف کردیم استفاده کنیم. وی افزود: آثار ارسالی شرکت کنندگان در قالب یک برنامه به نام زیر چتر لبخند از ۲۷ اسفند ماه از رادیو صبا پخش شود.
مدیر رادیو صبا توضیح داد: برنامه زیر چتر لبخند با گفتگو با شرکت کنندگان جشنواره زیر چتر لبخند و پخش آثارشان هر روز ساعت ۱۵ در ایام نوروز همراه مخاطبان می‌شود.
دومین دوره جشنواره زیر چتر لبخند ۱۵ اسفند با حضور مدیران و پیشکسوتان رادیو و جمعی از طنازانه کشور در سال ساختمان شهدای رادیو با رونمایی از دو کتاب طنز به نویسندگی مخاطبان رادیو صبا وتقدیر از برگزیدگان به کار خود پایان داد.

امتیاز شما