امروز چهارشنبه  ۸ آذر ۱۴۰۲

پر شتاب در مسیر تحول

مشاهده ۱۲۵۷
۱۴۰۱/۱۲/۲۷- ۱۶:۱۴

مهر سال ۱۴۰۰ سرفصلی روشن و جدید در تقویم رسانه ملی گشایش یافت و دوره تحول سازمان در سه حوزه توأمان رویکرد، ساختار و محتوا رقم خورد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، ورود به این دوران می‌بایست با دقت‌نظر، مسئله‌سنجی و واقع‌بینی، انطباق با موازین علمی و بایسته‌های حرفه‌ای و گام به گام صورت می‌پذیرفت. فرآیندی منطقی که ثمره آن در قاب و قالب «برنامه جامع تحول» تجلی یافت و با همت بالا به دور از شتابزدگی، کلید خورد. در سایه الطاف الهی و کوشش و اراده استوار مدیریت و اقناع بدنه سازمان، رسانه ملی بر بخش‌ عمده‌ای از مشکلات فائق آمد و اولین ثمرات تحول خیلی زود خود را نشان داد و دل‌ها را به ادامه روند امیدوار کرد. از سال گذشته بود که مخاطبان دیدند مسائل و دغدغه‌های گوناگونشان با صراحت در قاب رسانه پدیدار است و زبان نقد رسانه، به‌واقع زبان گویا و بی‌لکنت مردم است.

دوربین رسانه ملی حالا به دل روستاها و مناطق محروم رفته بود تا ضمن بازتاب دادن مسائل‌ آنها، فعالیت‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی‌شان را منعکس کند و با تمام ظرفیت خود به روایت خدمات انقلاب اسلامی و پیشرفت‌های علمی و صنعتی جمهوری اسلامی در گوشه گوشه ایران عزیز و پهناور بپردازد. حالا طیف وسیعی از اندیشه‌ورزان، برنامه‌سازان، مجریان و... جوان و خبره و متعهد تریبون یافته‌اند تا بسیاری از موضوعات کمتردیده‌شده و مکتوم، مجال طرح در  عرصه رسانه بیابند و زبان همدلانه رسانه، قلب‌ها و دیده‌ها را به هم نزدیک‌تر کند. کارهای بزرگی صورت یافته و کارهای بزرگ‌تری در انتظار دستان پر توان همکاران است. همه می دانیم در طول ماه‌های گذشته کم نبود اراده‌هایی که در پی مانع تراشی در راه تحول و ضربه به رسانه ملی بودند، چه آن‌ها که سازمان‌یافته به میدان آمدند و چه آن‌ها که غیر سازمان یافته، فعال بودند و هستند. اما آنچه موجب تفوق بر آن اراده‌ها شد، عزم دینی، غیرت ملی و وحدت همکاران بود و هست.

یادمان باشد بدخواهان داخلی و خارجی در پی خاموش کردن صدا و محو تصویر رسانه ملی به‌عنوان زبان گویای نظام، مردم ایران و مظلومان عالم‌اند که دل به نظام اسلامی داده‌اند. در سال پیش رو با تلاشی مضاعف جهت اعتلا و تحقق آرمان‌ها کوشاتر باشیم تا بدین‌گونه، در ساخت ایرانی آبادتر و مقتدرتر که نتیجه خون چند ده هزار شهید عزیز است، سهیم باشیم.

  ابوالقاسم هوشمند/مسئول شورای سردبیری هفته نامه صداوسیما

امتیاز شما