امروز شنبه  ۵ فروردين ۱۴۰۲
در کتاب بان رادیو فرهنگ؛
در کتاب بان رادیو فرهنگ؛

بررسی نقش موسسه کتاب شهر در ترویج کتابخوانی

مشاهده ۱۷۶
۱۴۰۱/۱۲/۲۸- ۱۰:۲۰
تعداد بازدید:176

برنامه کتاب بان یکشنبه ۲۸ اسفندماه، با موضوع نقش موسسه کتاب شهر در ترویج کتابخوانی از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در برنامه این هفته «کتاب بان» «علی اکبر زین العابدین» درباره نقش موسسه کتاب شهر در ترویج کتابخوانی با علی اسماعیلی مدیر موسسه کتاب شهر گفتگو‌ می‌کند. موسسه کتاب‌ شهر ۱۶ سال است که فعالیت می‌کند و تاکنون توانسته نزدیک‌به ۲۰ شعبه در سراسر کشور افتتاح کند.
موسسه کتابشهر که زیرنظر سازمان تبلیغات اسلامی است مجموعه‌ای است که بازوی کارشناسی حوزه کتاب و کتاب‌فروشی است و تلاش می‌کند در زمینه هدایت فعالیت‌های خیّران و نهادهایی که می‌خواهند در حوزه کتاب، نقش‌آفرینی کنند یا دغدغه فرهنگی دارند به نوعی نقش حمایتی خود را ایفا کند. همچنین این موسسه می‌تواند خیّران و فعالیت‌ نهادهای حاکمیتی و فرهنگی را با نگاه‌ حمایتی خود در اختیار بگیرد و به دغدغه‌های فعالان حوزه کتاب با رویکرد حمایتی پاسخ دهد. در واقع شعبه‌های کتابشهر تلاش می‌کنند این دو ظرفیت را به هم متصل کنند.
در ادامه نیز درباره چگونگی ترویج کتاب ‌و کتابخوانی دکتر حامد صلاحی مشاور معاون فرهنگی وزیر علوم مطالبی را بیان می‌کند .با توجه به رسالت این برنامه در معرفی چهره‌های مروج کتابخوانی به عنوان الگو برای ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه و آشنایی شنوندگان با شیوه‌های تبلیغ کتابخوانی این هفته «مرضیه حق خواه» مروج فعال کتاب از تهران درباره تجربیات خود در این زمینه سخن می‌گوید.

برنامه «کتاب بان» به تهیه کنندگی «فریده گودرزی» و با اجرای کارشناسی «علی اکبر زین العابدین» یکشنبه هرهفته ساعت ۱۲:۳۰ به مدت ۳۰ دقیقه به همت گروه کتاب رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف۱۰۶ مگاهرتز پخش می‌شود.

امتیاز شما