امروز دوشنبه  ۲۷ شهريور ۱۴۰۲
روایت تاسیس باشگاه بدنسازی توسط یک روحانی در «قهرمانان معمولی»/
روایت تاسیس باشگاه بدنسازی توسط یک روحانی در «قهرمانان معمولی»/

«لطیف کاظمی» چگونه ملای شهرستان انگوت شد؟

مشاهده ۴۰۸
۱۴۰۲/۰۱/۰۳- ۱۱:۰۴
تعداد بازدید:408

دومین روایت از مجموعه مستند «قهرمانان معمولی»، تازه‌ترین محصول مرکز مستند سوره، به قصه زندگی یک روحانی و مربی ورزشی در استان اردبیل با نام «لطیف کاظمی» اختصاص دارد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، لطیف کاظمی»، 36 ساله، شاعر و نویسنده، مربی و داور رسمی فدراسیون جودو، عضو اسبق تیم ملی کونگ فو، حالا 10 سال است که ملای شهرستان انگوت و روستاهای اطراف شده است. وی علاوه بر برگزاری کلاس و دورهمی‌برای کودکان و نوجوانان در مسجد، بسته‌های مواد غذایی و کمک معیشتی تامین می‌کند. «لطیف کاظمی» خلاف جریان آب و مسیرهای تکراری حرکت و سرنوشت را غافلگیر می‌کند. چه کسی فکر می‌کرد روحانی روستا برای جوان‌ها باشگاه بدنسازی تاسیس کند؟! او خوب جامعه هدفش یعنی جوانان را درک می‌کند و با آن‌ها همراه می‌شود.

در خلاصه داستان روایت دوم این مجموعه مستند با عنوان «ملالطیف» آمده است: «زندگی بیشتر آدم‌ها در مسیر تکراری سپری می‌شود. سنت می‌برد، عرف می‌دوزد، آموزش و پرورش تثبیت می‌کند و رسانه کف می‌زند تا آدم با وجدان آسوده تسلیم شود اما ملالطیف در مسیری بکر و طی نشده قدم می‌زند.»

«قهرمانان معمولی» به کارگردانی مجتبی حیدری، مهدی رشوند و زهرا استادزاده روایتی مستند از زندگی افرادی است که نقش خود را در بهبود وضعیت جامعه پیدا کرده‌اند. 

مجموعه مستند «قهرمانان معمولی»، محصول مرکز مستند سوره، به تهیه‌کنندگی مجتبی حیدری که مجری طرح آن آژانس مستند سو است، در ایام نوروز 1402 هرشب ساعت 24:00 روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود و تکرار آن روز بعد ساعت 10:10 خواهد بود.

امتیاز شما