امروز دوشنبه  ۲۷ فروردين ۱۴۰۳

ایجاد رونق تولید، برابر با مهار کردن تورم و کاهش گرانی‌ها

مشاهده ۵۳۳
۱۴۰۲/۰۱/۰۷- ۱۳:۴۶

سید جلیل میرمحمدی میبدی نماینده مردم یزد، تفت، میبد در مجلس شورای اسلامی درباره شعار سال ۱۴۰۲ با برنامه «تازه شو» رادیو جوان گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، میرمحمدی میبدی درباره مهار تورم، رشد تولید اظهار کرد: در سال ۱۴۰۱ در مجلس شورای اسلامی قوانین مترقی، در این زمینه به تصویب رسید و شورای نگهبان نیز تأیید کرد. از جمله؛ قانون تسهیل از کسب و کارها، قانون حمایت از مجموعه دانش بنیان‌ها، قانون معافیت مالیاتی برای کسانی که در بحث تولید به صورت واقعی و جدی فعال هستند و موارد متعدد دیگر که به تصویب رسید.

سید جلیل میر محمدی، نماینده مجلس شورای اسلامی یادآور شد: امسال نیز با توجه به نام گذاری سال، مجلس به طور قطع و یقین، ورود جدی تری در حوزه‌های مختلف، ائم از حوزه کشاورزی، انرژی، بهداشت و درمان خواهد داشت.

این نماینده مجلس در ادامه افزود:  مجلس شورای اسلامی‌برای داخل کشور این برنامه ریزی‌ها را خواهد داشت و کمیسیون امنیت و کمیسیون شوراها برای بحث تقویت دیپلماسی اقتصادی، طرح های خوبی را ارائه خواهد کرد که مجموع این عملکردها به سمت رونق تولید برود. در همین راستا وقتی رونق تولید داشته باشیم، تورم مهار می‌شود و گرانی‌ها کاهش پیدا می‌کند و ان شاالله این اتفاق خواهد افتاد.
 
میرمحمدی میبدی خاطرنشان کرد: ما باید با توجه به فرمایش رهبر معظم  انقلاب نسبت به مهار تورم، به گونه ای عمل کنیم که در سفرهای مردم خودش را نشان دهد و همزمان با رشد تولید باید توأمان باشد، هم مهار تورم داشته باشیم و از طرفی باید حمایت جدی از تولید انجام دهیم، تا این اتفاق رخ دهد.

نماینده مردم یزد در مجلس عنوان کرد: ما الان با سه موضوع بزرگ روبرو هستیم، از جمله؛ بحث تورم، بیکاری جوانان و کاهش ارزش پول ملی است که متاسفانه نسبت به کاهش ارزش پول به خصوص در ۶ ماه آخر سال ۱۴۰۱ مکرر، شاهدش بودیم. باید به کارآفرینان داخلی توجه ویژه ای داشته باشیم و آنچه مدنظرشان است را برایشان تسهیل کنیم و ‌تسهیلاتی که در بانک ها وجود دارد را در اختیارشان قراردهیم تا بتوانند کارشان را انجام دهند.

سید جلیل میرمحمدی افزود:صنایع، کارگاها و مجموعه‌هایی که به دلایل مشکلات مدیریتی، تسهیلاتی، مجوزی یا مسائل دیگر که الان راکت هستند یا با حداقل ظرفیت در حال انجام کار کردن هستند این‌ها باید به طور جد در برنامه دولت قرار بگیرند و حمایت ویژه و خاص انجام شود، اگر نیاز به قانون خاصی داشته باشد کمک کنیم تا این اتفاق صورت بگیرد.

امتیاز شما