امروز دوشنبه  ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
پخش پرتره علیرضا جاویدنیا از شبکه مستند/
پخش پرتره علیرضا جاویدنیا از شبکه مستند/

خاطره بازی با نوستالژی دهه شصت در «زمانی برای طنازی»

مشاهده ۳۲۶
۱۴۰۲/۰۱/۱۱- ۰۰:۵۳
تعداد بازدید:326

«زمانی برای طنازی» پرتره علیرضا جاوید نیا بازیگر و گویندهٔ رادیو و تلویزیون ساخته ابوالفضل توکلی و تولید جدید شبکه مستند جمعه ۱۱ فروردین ساعت ۱۵ پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، توکلی در این باره گفت: این مستند تابستان ۱۴۰۱ در ۵۲ دقیقه تولید شده و به فصلهای مختلفی از زندگی این هنرمند پرداخته است.
او گفت: «زمانی برای طنازی» در رادیو ارگ، ساختمان شهدای رادیو و در محل تولد ایشان  محله ری تصویربرداری شده است و هنرمندانی مثل  فاطمه نیرومند از مجریان با سابقه رادیو، شوکت حجت صدا پیشه پیشکسوت، نسرین زارع و خانم شیرین سپه راد ما را همراهی  کردند.
این کارگردان درباره نام‌گذاری این مستند گفت: جاوید نیا کارهای مختلفی در کارنامه اش دارد اما اوج فعالیت و شهرتش از اواخر دهه شصت و اوایل دهه هفتاد است که در شرایط بد اجتماعی که مردم نیاز بیشتری به شادی داشتند، با همنسلانشان تلاش می‌کردند خنده بر لب آدم‌ها بیاورند. وی بسیار مردمدار و معتمد است و در بخش از فیلم می‌بینید که مردم در محله قدیم این هنرمند موضوعاتشان را با او در میان می‌گذارند تا با مسئولین مطرح کند و این از اعتماد اهالی به این هنرمند نشان دارد.
توکلی گفت: جاویدنیا دوستی صمیمانه ای با مرحوم منوچهر نوذری  داشت و در بسیاری از برنامه‌ها مثل صبح جمعه با شما و راه شب با این هنرمند مرحوم همکاری کرده است. یکی از ویژگی‌های شاخص این هنرمند تیپ سازی‌هایش در همین برنامه‌ها و البته برنامه‌های تصویری ای مثل «جدی نگیرید» است، تیپ هایی که از جامعه برداشته و به خوبی به خود مردم انتقال داده است.
تهیه کننده و کارگردان این مستند ابوالفضل توکلی است و از دیگر عوامل آن می توان به تصویربردار: محمد ورزنده، صدابردار: مهرداد مقدسی، تدوین و صداگذاری : ابوالفضل توکلی و مدیر تولید: امیرمهدی صادقی اشاره کرد.
این مستند در اولین پخش تلویزیونی اش 11 فروردین ساعت 15 روی آنتن شبکه مستند می رود و تکرارش ساعت 24 است.

امتیاز شما