امروز دوشنبه  ۱۳ آذر ۱۴۰۲
ملاقات ۶۰۰ عالم روحانی برای نوشتن یک کتاب! /
ملاقات ۶۰۰ عالم روحانی برای نوشتن یک کتاب! /

وقتی جوان آلمانی با کمک روحانی نویسنده مسلمان می‌شود

مشاهده ۳۰۵
۱۴۰۲/۰۱/۱۱- ۱۷:۲۹
تعداد بازدید:305

سید حسین موسوی، نویسنده دهم فروردین ماه در استودیوی صداوسیما حضور پیدا کرد تا با مجری برنامه سفره نور گفت‌وگو کند؛ وی در این برنامه از ایثار و فداکاری سخن گفت.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، سید حسین موسوی، نویسنده درباره کتاب‌های خود گفت: من ۹ کتاب تعلیف کردم که ۳ مورد از آن‌ها به چاپ رسیده‌ است؛ من به زبان‌های عربی و انگلیسی نیز کتاب نوشته‌ام و به امید خدا پس از ماه رمضان مراحل نهایی آن‌ها طی خواهد شد. اولین کتاب من «تفکر در آیات و روایات» نام دارد که به زبان عربی و فارسی نوشته شده است. حدیث حضرت امیرالمومنین علی (ع) که گفته‌اند «فکر کن تا به هوش بیایی» باعث شد تا چنین کتابی را بنویسم.

وی افزود: خواندن آیات قرآن نیز باعث شد به سمت نوشتن چنین کتابی بروم چرا که در قرآن به مراتب آمده که انسان‌ها باید فکر کنند. شاه‌کلید سعادت انسان در دنیا و آخرت تفکر صحیح است.

او ادامه داد: کتاب بعدی من «رجعت» یا همان بازگشت به دنیا نام دارد که درباره مهدویت است. این کتاب درباره انسان‌هایی است که پس از ظهور حضرت امام مهدی (عج) به دنیا برمی‌گردند؛ من به صورت کلی و جامع چکیده کتاب‌های ۱۰۰۰ صفحه‌ای را در این کتاب آورده‌ام. تمامی سوالات افراد می‌تواند در این کتاب‌ها پاسخ داده شوند. من از کودکی ذهن فعالی داشتم و سوالات بسیاری بودم و دوست داشتم جواب مناسبی برای آن‌ها پیدا کنم. من سعی کردم در ابتدا جواب سوالات‌ خود را بدهم و همچنین پاسخی برای دیگران داشته باشم.

سید حسین موسوی اظهار کرد: کتاب دیگری دارم که در آن به تمامی سوالات خود از کودکی تا به امروز پاسخ داده‌ام؛ برای رسیدن به این جواب‌ها به ملاقات بیش از ۶۰۰ عالم روحانی در ایران و کشورهای دیگر رفتم. من سعی داشتم تا زمانی که با پاسخ‌ها راضی نشده‌ام بیخیال نشوم.

نویسنده گفت: تمام افتخار من آن است که زکات تحصیل در حوزه علمیه را بدهم و سه جوان را به دین مبین اسلام و مذهب تشیع گرایش دهم. من فعالیت‌هایی در شبکه‌های اجتماعی دارم؛ روزی یکی از جوانان آلمانی از من سوالات دینی پرسید و پس از صحبت‌هایی که داشتیم او به ایران آمد و یک سال را با یکدیگر زمان گذراندیم تا در نهایت او مسلمان شد.

ویژه برنامه رمضانی سفره نور کاری از گروه معارف شبکه جهانی جام جم به تهیه‌کنندگی آقای میرلوحی است که هرشب از ساعت ۱۹:۰۰ تا ۲۲:۰۰ از شبکه جهانی جام جم پخش می‌شود. این برنامه هر شب میزبان مهمانان عزیزی است که در سفره نور با علیرضا مرتضوی، مجری برنامه به گفت‌وگو می‌نشینند.
 

امتیاز شما