امروز شنبه  ۵ اسفند ۱۴۰۲
برگزاری اختتامیه نخستین جشنواره نمایش عروسکی تلویزیونی؛
برگزاری اختتامیه نخستین جشنواره نمایش عروسکی تلویزیونی؛

استقبال بی نظیر کودکان با ثبت رکورد ۲۰ میلیون رای

مشاهده ۷۲۵
۱۴۰۲/۰۲/۰۵- ۱۵:۰۹
تعداد بازدید:725

نخستین جشنواره تلویزیونی «عروسک خونه» به همت شبکه کودک و با رقابت ۲۰ گروه نمایشی برگزار شد که برگزیدگان مردمی این رویداد روز چهارشنبه ۶ اردیبهشت از ساعت ۱۵ در مراسم اختتامیه معرفی می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مراسم اختتامیه نخستین جشنواره نمایش عروسکی تلویزیونی که با حضور پیشکسوتان نام‌ آشنای هنر تئاتر عروسکی کشور برگزار می‌شود به صورت زنده از کانال «عروسک‌خونه» در پیام‌رسان شاد به نشانی aroosakkhoone پخش خواهد شد.

علی خواجه، تهیه کننده «عروسک خونه» درباره هدف از ساخت این برنامه تلویزیونی گفت:  این برنامه با هدف راه‌اندازی یک جشنواره تئاتر عروسکی ملی کار خودش را شروع کرده و نیت اصلی آن احیای قالب نمایش عروسکی تلویزیونی از طریق حمایت از گروه‌های فعال مستقل در این عرصه است که با استقبال مخاطبان مواجه شد و هم اکنون هم قرار است اختتامیه آن با حضور ۲۰ گروه شرکت کننده از ۱۴ استان ایران به همت شبکه کودک و با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان برگزار شود.

خواجه در ادامه خاطرنشان کرد: پخش «عروسک خونه» که از ۲۸ اسفند سال گذشته از آنتن شبکه کودک شروع شد و تا 19 فروردین ماه امسال ادامه داشت، میزبان گروه‌های مختلف نمایش عروسکی از سراسر کشور بود که از قاب رسانه‌ ملی برای کودکان نمایش اجرا کردند.

وی افزود: گروه‌ها از بین 63 اثری که به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود ، انتخاب که در نهایت 20 گروه نمایش عروسکی برای اجرای اصلی برگزیده شدند که برای این 20 نمایش حدود 20 میلیون رای ثبت شد و میزان بازدید نمایش ها در پیام رسان «شاد» بیش از ۱۲۰ میلیون بوده است.

تهیه کننده «عروسک خونه» ادامه داد: نمایش ها در حوزه‌ها و قالب های مختلف عروسکی همچون عروسک های سایه ای، دستکشی، میله ای، تن پوش، بونراکو اجرا شدند و مخاطبان در پیام رسان «شاد» به سه گروه نمایش با بهترین اجرا و موضوع رای دادند که قرار است فردا در اختتامیه جشنواره تلویزیونی «عروسکخونه» معرفی شوند.

خواجه تاکید کرد:  فردا در مراسم اختتامیه جشنواره تلویزیونی «عروسک خونه» همچنین برگزیدگان هشت رشته تخصصی صداپیشگی، عروسک گردانی، طراحی و ساخت عروسک، موسیقی، نمایش نامه نویسی،کارگردانی، خلاقیت و نوآوری و طراحی صحنه معرفی و تقدیر خواهند شد.

تهیه کننده «عروسک خونه» تصریح کرد: در مراسم اختتامیه جشنواره تلویزیونی «عروسک خونه» بزرگداشت دو تن از هنرمندان پیشکسوت حوزه نمایشی کودک خانم مریم سعادت کارگردان و بازیگر و آقای محمد اعلمی طراح و عروسک ساز برگزار خواهد شد و همچنین هنرمندان شاخص در حوزه نمایش عروسکی از جمله‌هادی حجازی فر، محمد بحرانی و شخصیت عروسک جناب خان از جمله مهمانان ویژه مراسم هستند.
از دیگر مهمانان مراسم فردا برخی از مدیران تلویزیون، مسئولان کانون پرورش فکری کودک و نوجوان و مدیران حوزه فرهنگ و نمایش عروسکی، حوزه هنری هم حضور دارند.

وی با اشاره به معرفی منتخبان این جشنواره که با رای و نظر مخاطبان برنامه «عروسک‌خونه» انتخاب شده‌اند، گفت: علاوه بر جایزه نقدی به گروه‌های نمایشی برگزیده، امتیاز تولید نمایش عروسکی بر اساس سازو کار و ضوابط رسانه ملی هم به برگزیدگان تعلق خواهد گرفت تا بتوانند با همان عروسک ها و یا قصه جدید، در حوزه کودک در رسانه ملی سریال سازی کنند.

نخستین جشنواره تلویزیونی «عروسک خونه» فردا چهارشنبه ششم اردیبهشت ماه 1402 از ساعت 15 تا 18:30 در مرکز آفرینش های فرهنگی – هنری کانون پرورش کودکان و نوجوانان با حضور گروه‌های نمایشی به همراه خانواده‌های شرکت کنندگان برگزار خواهد شد.

عطیه ایزدخواه کارگردان برنامه «عروسک خونه» و مریم کاظمی، فاطمه امینی از بازیگران و عروسک علی از انیمیشن «لوپتو» از شخصیت های این مجموعه هستند.

تصاویر

امتیاز شما