امروز دوشنبه  ۲۷ شهريور ۱۴۰۲
رئیس رسانه ملی در دیدار با علمای استان کردستان؛
رئیس رسانه ملی در دیدار با علمای استان کردستان؛

کردستان، نماد عملی وحدت اسلامی

مشاهده ۵۷۷
۱۴۰۲/۰۲/۲۱- ۱۳:۲۶
تعداد بازدید:577

رئیس سازمان صداوسیما در دیدار با علمای استان کردستان گفت: کردستان نماد عملی وحدت اسلامی است و همین اتحاد و انسجام، این سرزمین را هدف دشمنان زخمی‌که تیرهایشان برای نفاق و تفرقه به سنگ خورده، کرده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دکتر جبلی در دومین روز سفر به استان کردستان در سالن کنفرانس صداوسیمای این استان با علمای استان کردستان دیدار کرد. وی با گرامیداشت یاد علمای شهیدان ماموستا شیخ الاسلام و ماموستا برهان عالی گفت: رسانه ملی وظیفه دارد این وحدت اسلامی را به عنوان یک اتفاق مهم عملی و ملموس در نظام جمهوری اسلامی ، نشان بدهد.

جبلی ساخت و پخش حدود ده مستند فاخر از علمای اهل سنت استان، تولید برنامه معارفی فقه امام شافعی، ضبط و پخش نماز جمعه‌های اهل سنت و همین طور ثبت اذان‌های بومی را از جمله اقدامات انجام شده معرفی کرد و گفت: برای ساخت برنامه پاسخگویی به سوالات دینی جوانان اهل سنت نیز آمادگی داریم تا علما با حضور در آن به شبهات پاسخ بدهند.

رئیس رسانه ملی گفت: در ماه رمضان امسال از ۲۲ کشور اسلامی، قرائت قرآن و ترتیل پخش کردیم تا نشان بدهیم برایمان هویت امتی مهم است. از سویی در شب های احیا هم فارغ از شیعه و سنی، برگزاری مراسم مناطق را پوشش دادیم تا هویت ملی مان را حول اسلام و ایران نمایش بدهیم. جبلی ایران را طلایه دار وحدت اسلامی خواند اما زبان رسانه ای در نمایش این وحدت را الکن دانست و گفت: تلاش می‌کنیم این وحدت را که اوجش در کردستان بوده نشان بدهیم.

پیش از سخنان دکتر جبلی، جمعی از علمای حاضر در جلسه به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند. حجت الاسلام سعید عسکری، مدیر مرکز اسلامی غرب کشور با اعلام اینکه ۵۱ شهید عالم اهل سنت در این استان بوده اند از اینکه صداوسیمای مرکز کردستان با پوشش یادواره‌ها و مراسم همواره همراه بوده است، قدردانی کرد.

سید محسن حسینی. امام جمعه کامیاران نیز اقدامات انجام شده در کردستان در زمان جمهوری اسلامی را حقایقی غیرقابل انکار دانست و بر ضرورت تبیین آن تاکید کرد.

ماموستا ایل بیگی، رییس شورای افتای استان نیز خواهان تشکیل شورای همفکری برای ساخت برنامه‌های مذهبی شد.

تصاویر

امتیاز شما