امروز دوشنبه  ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
پوشش گسترده رسانه‌های بین المللی معاونت برون‌مرزی
پوشش گسترده رسانه‌های بین المللی معاونت برون‌مرزی

از نمایشگاه اکسپو 2023 چه خبر؟

مشاهده ۲۵۵
۱۴۰۲/۰۲/۲۵- ۱۰:۲۵
تعداد بازدید:255

رسانه‌های معاونت برون‌مرزی در تلاشی فراگیر و گسترده و در جهت تحقق‌بخشی به منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) با توجه به شعار سال و تاکیدات معظم‌له در خصوص افزایش تولید در کشور، پوشش رسانه‌ای پنجمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جهموری اسلامی ایران را در دستور کار خود قرار دادند تا با حمایت از صادر کنندگان و معرفی تولیدات ایرانی به بازارهای جهانی با افزایش صادرات و رونق تولید و به حرکت در آمدن چرخ‌های تولید در کشور، گام‌های افزایش تولید، با سرعت بیش‌تری حرکت کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، نمایشگاه«اکسپو 2023 تهران» در فضایی بالغ بر ۴۵ هزار متر مربع در ۲۰ سالن نمایشگاهی در ۱۲ حوزه تخصصی، شامل صنایع غذایی، کشاورزی، دام و طیور و شیلات خودرو، برق، فرش ماشینی، لوازم خانگی، نساجی، چرم و پوشاک، محصولات شیمیایی، سلولزی و بهداشتی، فرش دستبافت، صنایع دستی و گردشگری، دارو، تجهیزات پزشکی و تجهیزات آزمایشگاهی، معدن، صنعت ساختمان و خدمات فنی و مهندسی، پتروشیمی و دانش‌بنیان برگزار شد. شبکه‌های بین‌المللی العالم، پرس تی وی، الکوثر، هیسپان تی وی، سحر، هوسا تی وی و خبرگزاری بین المللی ایران‌پرس از روزهای قبل از برگزاری نمایشگاه تا آخرین روز نمایشگاه با تهیه بیش از ده‌ها گزارش تصویری و ده‌ها  ارتباط زنده از محل برگزاری نمایشگاه و گفت‌وگو با مسئولان و فعالان اقتصادی میهمان از کشورهای مختلف در استودیوهای شبکه‌های برون‌مرزی و استودیو سیار برون‌مرزی در محل نمایشگاه اکسپو  این رویداد مهم اقتصادی بین‌المللی را پوشش دادند.

«اکسپو» مجموعه نمایشگاه‌هایی است که هر چند سال یک بار در کشورهای مختلف جهان برگزار می‌شود. این رویداد از مهم‌ترین نمایشگاه‌های برگزار شده در جهان به حساب می‌آید. «اکسپو» دریچه‌ای است برای نمایش گذشته، اکنون و آینده کشورها تا از این طریق دستاوردهای اجتماعی، اقتصادی، علمی و پیشینه فرهنگی و دورنمای توسعه خود را به نمایش بگذارند. از همین رو میزبانی نمایشگاه«اکسپو» برای توسعه اقتصادی، اجتماعی و زیرساختی شهرهای میزبان، توسعه داد و ستدها و همکاری‌های بین‌المللی بسیار کارساز خواهدبود. رویدادی بین‌المللی که در حوزه صادرات محصولات ایرانی و با حضور بیش از 70 کشور از سرتاسر دنیا از شرق آسیا، کشورهای همسایه و ۱۴ کشور از قاره آفریقا، در سطح وزیر، معاون وزیر، مشاور رئیس جمهور، هیئت‌های اقتصادی و تجاری در این رویداد بزرگ بین‌المللی حضور به هم رساندند و در این بین شبکه‌های معاونت برون‌مرزی به همراه خبرگزاری بین‌المللی تصویری ایران‌پرس مسئولیت پوشش خبری و رسانه‌ای این رویداد مهم را بر عهده داشتند.

مجید تکبیری، رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه ایران اکسپو 2023، دلیری  معاون سازمان توسعه و تجارت از جمله مقاماتی هستند که با حضور در شبکه‌های سحر  معاونت برون‌مرزی از برپایی نمایشگاه در جهت تقویت دیپلماسی تجاری و توسعه صادرات جمهوری اسلامی ایران با مخاطبان سخن گفتند. پنجمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران اکسپو ۲۰۲۳ از تاریخ 17 تا 20 اردیبهشت سال 1402 در محل برگزاری نمایشگاه‌های دائمی تهران برگزار شد.

 این پوشش رسانه‌ای کاری گروهی با همراهی و همدلی تمام بخش‌های معاونت برون‌مرزی رسانه ملی بود که از 16  تا 20 اردیبهشت سال 1402 اجرا شد.

 

 

تصاویر

امتیاز شما