امروز دوشنبه  ۲۷ فروردين ۱۴۰۳
در نشست معاون سیما با امیر ایرانی مورد تاکید قرار گرفت:
در نشست معاون سیما با امیر ایرانی مورد تاکید قرار گرفت:

بازنمایی ماموریت خطیر و افتخارآفرین نیروی دریایی ارتش در گردش به دور زمین

مشاهده ۵۱۲
۱۴۰۲/۰۲/۲۵- ۱۱:۴۳
تعداد بازدید:512

در جلسه شورای مدیران معاونت سیما با فرماندهی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، ضمن مرور دستاورد بزرگ این نیرو در گردش به دور زمین، بر ساخت و تولید برنامه‌هایی با موضوع طولانی ترین دریانوردی تاریخ ایران تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در جلسه شورای مدیران معاونت سیما که در محل دفتر فرماندهی نیروی دریایی راهبردی ارتش برگزار شد، امیر دریادار شهرام ایرانی، فرمانده این نیرو، ماموریت ناوگروه 86 نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی‌با پرچمداری ناوشکن ایرانی دنا را تجلی اقتدار ملت ایران برشمرد.

امیر دریادار ایرانی افزود: پیرو تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم توسعه علوم و فنون دریایی و دریانوردی‌های طولانی، پس از انجام حدود یک سال کار تحقیقاتی و پژوهشی، ناوگروه ٨۶ نیروی دریایی ارتش برای طولانی ترین دریانوردی تاریخ ایران ماموریت پیدا کرد.

وی ادامه داد: دریادلان نیروی دریایی راهبردی ارتش در این سفر 360 درجه به دور زمین ، با تکیه بر «نیروی انسانی صالح، چابک و برخوردار از فکر و مدیریت صحیح» در کنار «ایستادگی، عزم راسخ، توکل به خدا و امید به آینده» سهم موثری در احیاء تمدن دریایی ایران ایفاء کردند.

فرماندهی نیروی راهبردی دریایی ارتش جمهوری اسلامی‌با بیان اینکه این ماموریت خطیر با پیام صلح و دوستی برای همه ملت های جهان کلید خورد تصریح کرد: نهم مهرماه 1401 ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناوشکن تمام ایرانی دنا و ناوبندر پشتیبانی مکران تحت عنوان کد 360 یک سفر تاریخی آغاز کردند و پس از طی بیش از 60 هزار کیلومتر با عبور از 4 اقیانوس، 4 قاره و 5 تنگه راهبردی در مدت 8 ماه دریانوردی عملیاتی و آموزشی و سیادت دریایی و اهتزاز پرچم ایران، افتخاری عزت آفرین و امید افزا برای سربلندی بیشتر ایران عزیز رقم خورد.

معاون سیما نیز در این جلسه از اعلام آمادگی سیمای رسانه ملی در ثبت خاطرات غیورمردان ارتش جمهوری اسلامی، خبر داد و گفت: در دیداری که چندی پیش فرماندهان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی‌با مقام معظم رهبری داشتند، فرماندهی کل قوا تولیدات هنری از جمله پویانمایی را با هدف شناساندن فرصت های متنوع دریا و معرفی ظرفیت های پیشرفت دریاپایه را مطالبه داشتند که این فرمان، مسئولیت سیما را نیز سنگین تر می‌کند.

محسن برمهانی با بیان این که هدف از این جلسه مشترک، تصمیم گیری و برنامه ریزی عملیاتی برای تبیین ماموریت بزرگ و افتخارآفرین «دنا» است، اظهار داشت: آمادگی داریم تا به سرعت خاطرات خدمه این ناو را ثبت و دستاوردهای سفر غیورمردان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی را در قالب مستند و به لطف خدا و با همکاری شما در آینده نزدیک در قالب سریال برای مردم عزیز کشورمان به تصویر درآوریم.

معاون سیما تاکید کرد: جزییات این سفر خطیر و پراهمیت و ویژگی‌های فردی و خانوادگی دریادلان نیروی دریایی که در این ماموریت بزرگ، داوطلبانه حاضر شدند هر کدام الهام بخش قصه‌های فرعی و اصلی تولیدات هنرمندانه ای است که برای مخاطب جذاب و تماشایی خواهد بود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: می توانیم از ظرفیت پهنه سواحل مکران استفاده کنیم و از زمانی که ناو «دنا» وارد آب های نیلگون خلیج همیشگی فارس می‌شود و در بندرعباس پهلوگیری می‌کند پوشش زنده داشته باشیم و لحظات باشکوه بازگشت خدمه ناو به میهن را ثبت کنیم و به نمایش درآوریم.

برمهانی اظهار داشت: در همکاری با معاونت استان‌های صداوسیما بنا داریم تیم های مستندسازی در منازل خدمه ناو «دنا» که در جای جای کشور قرار دارند، حضور پیدا کنند و گفتگوهایی را ثبت و ضبط کنند تا در پیوند با مستندات این سفر طولانی و روایت خدمه، مستندهای جامعی تولید و آماده پخش شود.

گفتنی است در این جلسه با امیر فتاحی فرمانده ناو گروه 86 ارتباط تصویری برقرار شد و وی گزارشی از این ماموریت خطیر ارائه کرد.

ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به زودی در بندرعباس پهلوگیری می‌کند.

در این نشست مدیران شبکه‌ها، رؤسای مراکزی تولیدی و ستاد معاونت سیما نیز حضور داشتند.

 

امتیاز شما