امروز جمعه  ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
پاس‌داشت ترویج کتاب‌خوانی با تولید برنامه‌های ویژه نمایشگاه بین‌المللی کتاب در شبکه پنج
پاس‌داشت ترویج کتاب‌خوانی با تولید برنامه‌های ویژه نمایشگاه بین‌المللی کتاب در شبکه پنج

ویژه‌ برنامه‌های شبکه پنج هم‌زمان با سی‌ و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

مشاهده ۱۲۹
۱۴۰۲/۰۲/۲۷- ۱۱:۱۹
تعداد بازدید:129

شبکه پنج سیما همزمان با برگزاری سی و چهارمین نمایشگاه کتابِ تهران با ویژه‌های متعددی همراه بینندگان این شبکه سیما است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی،  پخش یک ویژه‌برنامه اختصاصی از مصلی تهران محل برگزاری نمایشگاه کتابِ سی و چهارم، تهیه گزارش‌های ویژه در برنامه‌های "سلام تهران"، "به خانه بر می‌گردیم"، "تهران ۲۰"، "تا نیایش" و "در شهر "از جمله تدارکات این شبکه در همراهی با این رویداد بزرگ فرهنگی است.

ویژه‌ برنامه نمایشگاه کتاب هر روز از ساعت ۱۵:۴۰ تا ۱۶ به صورت مستقیم و زنده روی آنتن شبکه پنج سیما می رود. این برنامه ضمن گفت‌وگو با مسئولان نمایشگاه کتاب میزبان مسئولان فرهنگی، هنری،  سیاسی و... است و پیرامون مهمترین رویداد فرهنگی و هنری این‌روزها بحث و تبادل نظر می‌کند.

برنامه "سلام تهران" نیز هر روز صبح حوالی ساعت ۷:۳۰ گزارش‌هایی از نمایشگاه کتاب به مخاطبان ارائه می‌دهد و آخرین اخبار و رویدادهای مهم نمایشگاه را مرور می‌کند.

گزارش‌های ویژه‌ برنامه "در شهر" از نمایشگاه کتاب که به گفت‌وگو با اهالی فرهنگ و هنر  اختصاص دارد، یکی دیگر از برنامه‌های شبکه پنج سیما در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب است.

گفتنی است در طول زمان برگزاری نمایشگاه آیتم‌هایی ویژه با موضوع گفت‌وگو با نویسندگان و ناشران با هدف معرفی کتاب‌های مختلف تولید شده  که در خلال برنامه‌های "تا نیایش" و "به خانه بر‌می‌گردیم"  پخش می‌شود.

برنامه "تهران ۲۰" نیز در گفت‌و‌گوهایی چالشی به موضوعات مرتبط با کتاب، کتابخوانی، چاپ و نشر کتاب می‌پردازد.

گفتنی است برنامه‌های ویژه شبکه پنج همزمان با سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که با مشارکت ۲ هزار و ۸۰۰ ناشر از بیستم اردیبهشت در مصلی امام خمینی (ره) آغاز شده است تا سی‌ام اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

امتیاز شما