امروز چهارشنبه  ۸ آذر ۱۴۰۲

«تنگه ابو قریب» در «سینمای ایرانی» هیسپان تی‌وی

مشاهده ۳۲۲
۱۴۰۲/۰۲/۲۷- ۱۵:۱۹

«تنگه ابو قریب» عنوان فیلمی است که این هفته در برنامه «سینمای ایرانی» برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی‌وی مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «سینمای ایرانی» با اجرای اسوالدو کانالز که هر هفته ضمن نمایش یک فیلم سینمایی ایرانی، با دعوت از عوامل و کارشناسان به بررسی آن می‌پردازد، در این قسمت فیلم «تنگه ابوقریب » به کارگردانی بهرام توکلی و تهیه‌کنندگی سعید ملکان را با حضور کارشناسان و منتقدان حوزه سینما امیررضا تجویدی و علی سودان به نقد و بررسی می‌گذارد.  این فیلم که بر اساس واقعیت است، روایتی است از دفاع گردان عمار یاسر لشکر 27محمد رسول‌الله در برابر لشکرکشی رژیم بعث در موقعیت تنگهٔ استراتژیک ابوقریب دهلران و حمله به فکه و شرهانی، در روزهای پایانی جنگ. عراقی‌ها باید از سد یک پایگاه که شکل تنگه است عبور کنند که با مقاومت شدید نیروهای ایرانی روبه‌رو می‌شوند. جواد عزتی، حمید آذرنگ، امیر جدیدی، مهدی پاکدل، علی سلیمانی،مهدی قربانی و یدالله شادمانیو...در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.
برنامه «سینمای ایرانی» (Cine Iraní) به تهیه کنندگی و کارگردانی فهمیه اسماعیل پور، از جمله برنامه‌های است که معرفی قابلیت های سینمای ایران و سینماگران ایرانی را در دستور کار دارد. «سینمای ایرانی» شنبه ساعت 19:00 به وقت تهران روی آنتن شبکه هیسپان تی وی می رود و تکرار آن روز یکشنبه در ساعت های 11:30،2:30و 23 و روز دوشنبه 9:30 پخش می‌شود.

علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.hispantv.com/showprogram/cine-irani/791 این برنامه را در وب‌سایت شبکه هیسپان تی وی مشاهده کنند.

امتیاز شما