امروز شنبه  ۵ اسفند ۱۴۰۲
معاون سیما در جمع همکاران روابط عمومی:
معاون سیما در جمع همکاران روابط عمومی:

باید صادقانه با مخاطب صحبت کنیم

مشاهده ۵۱۷
۱۴۰۲/۰۲/۲۷- ۲۱:۵۳
تعداد بازدید:517

معاون سیما در جمع روابط عمومی‌شبکه‌ها و مراکز سیما، بصیرت و صداقت را از ضروریات کار روابط عمومی‌ها برشمرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، محسن برمهانی معاون سیما در سالروز ارتباطات و روابط عمومی در جمع همکاران روابط عمومی این معاونت، ضمن تبریک این روز به فعالان این عرصه گفت: همواره به اهمیت ارتباطات و روابط عمومی واقف و معتقد هستم اگر این بخش به درستی عمل کند چه بسا خیلی از مشکلات کشور حل می‌شود. 

وی داشتن بصیرت را لازمه مقابله با جنگ شناختی دانست و افزود: زمانی که مقام معظم رهبری از ضرورت جهاد تبیین صحبت می‌کنند، روابط عمومی‌ها هم در تحقق این مهم، سهم و نقش دارند. 

محسن برمهانی با اشاره به تنوع ماموریتی یک روابط عمومی‌پویا و کارا گفت: در برخی مجموعه‌ها بازاریابی و تحقیق و توسعه با روابط عمومی قرابت ماموریتی دارد چرا که این واحد موظف است ذائقه و انتظارات مخاطب و مشتری را شناسایی و لحاظ کند در غیر این صورت آن مجموعه با شکست روبرو می‌شود. 

برمهانی تاکید کرد: در سازمان صداوسیما هم با ساختار و تشکیلات خاص خود اگر دقیق شویم رابطه بین تولید، پخش و روابط عمومی‌با هم ممزوج است و باید به این سه گانه مهم توجه شود.

وی همچنین ادامه داد: همکاران روابط عمومی سیما باید فراتر از شرح وظایف معمول خود، با دریافت بازخور مخاطبان و در تعامل با رسانه‌ها، خط مشی رسانه ای برای شبکه‌ها و مراکز معاونت تعریف کنند و در جلب رضایت و اعتماد مخاطبان نقش آفرینی کنند.

معاون سیما تاکید کرد: همکاران روابط عمومی‌باید توجه داشته باشند که صداقت منافی منافع سازمان نیست و اگر اشکالی هم در برنامه ای روی آنتن پیش آمد صادقانه توضیح داده و از مشکل پیش آمده عذرخواهی کنیم که این طور حتما به دل مردم هم می نشیند.

در این نشست حمید خواجه نژاد مدیر روابط عمومی معاونت سیما ضمن تشریح اهم فعالیت های این واحد گفت: تلاش کرده ایم توأمان دغدغه سیما و مخاطب را داشته باشیم و با هم افزایی ظرفیت های سازمان از جمله اداره کل روابط عمومی، شبکه‌ها و مراکز سیما، ضمن انتقال پیام، انتقال دهنده صدای مخاطب به مدیران سیما هم باشیم.

در این نشست همچنین مسئولان و نمایندگان روابط عمومی‌شبکه‌ها و مراکز معاونت سیما، نکات و دغدغه‌های خود را بیان کردند.

تصاویر

امتیاز شما